Wiadomości TVP przebiły dno. Oczy aż bolą, a uszy więdną

Wiadomości TVP przebiły dno. Oczy aż bolą, a uszy więdną Źródło: Fot. "Wiadomości" TVP

TVP od pewnego czasu wyjątkowo intensywnie oskarżana jest o próby agitacji na rzecz Prawa i Sprawiedliwości oraz przekazywanie kolejnych informacji w silnie nacechowany ideologicznie sposób. Po ostatnim wydaniu "Wiadomości" w sieci ponownie zaroiło się od gorzkich słów pod adresem nadawcy. Poruszonym przez dziennikarzy w bardzo kontrowersyjny sposób tematem okazały się wybory europarlamentarne 2019.

TVP uczyniło z "Wiadomości" najważniejszy program informacyjny, który każdego wieczora oglądać mogą na głównym kanale stacji miliony Polaków. Fakt ten nie powstrzymuje jednak twórców serwisu przed bezpośrednim atakowaniem na antenie wszelkich politycznych przeciwników PiS. Nie inaczej było 19 lutego, tj. w dniu, kiedy partia Jarosława Kaczyńskiego ogłosiła swoje "jedynki" na listach do Parlamentu Europejskiego.

TVP promuje PiS i dyskredytuje Koalicję Europejską

Z wieści dotyczących nazwisk działaczy, którzy z ramienia PiS będą się ubiegali o mandaty, uczyniono pierwszą i najważniejszą informację wydania "Wiadomości". Ostatecznie nie zabrakło jednak także okazji, aby pod koniec serwisu pokazać widzom dyskredytujący opozycję materiał, zatytułowany na pasku "Postkomuna reaktywacja". Dziennikarz, który przygotował treść pokazaną w programie, przekonywał otwarcie, że Koalicji Europejskiej nie łączy nic poza obsesyjną chęcią powrotu do władzy i wpływów oraz pokonania Prawa i Sprawiedliwości. Posiłkowano się przy tym wypowiedzią Pawła Kukiza o podobnym wydźwięku, stanowczymi stwierdzeniami Rafała Ziemkiewicza oraz słowami dr. Bartłomieja Biskupa, politologa z Uniwersytetu Warszawskiego. Członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej zostali wprost nazwani "postkomunistami", bez wymienienia nazwy partii. Niektórym działaczom Koalicji Europejskiej wytknięto za to komunistyczną przeszłość, w tym przynależność do PZPR. W materiale przewinęły się nawet archiwalne zdjęcia Włodzimierza Cimoszewicza z Wojciechem Jaruzelskim. Polityczny start przypominano także Leszkowi Millerowi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Widzowie zaskoczeni bardzo kontrowersyjnym materiałem w "Wiadomościach"

Ostatecznie materiał został także zakończony stanowczym stwierdzeniem, według którego członków Koalicji Europejskiej nie łączy naprawdę nic poza nienawiścią do działaczy Prawa i Sprawiedliwości, nazwanych tu słusznie "polskim rządem", co posłużyło jednak w tej sytuacji nacechowaniu działań opozycji jako antypatriotycznych oraz uderzających we własne państwo. Wielu widzów jest naprawdę zaskoczonych pokazanym przez TVP materiałem, który w wyjątkowo stronniczy sposób pokazał Koalicję Europejską, bez podjęcia jakichkolwiek prób zatuszowania agitacji na rzecz PiS. W sieci natychmiast zaroiło się od krytycznych komentarzy oraz kolejnych wyrazów zadziwienia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. DOKŁADNE wymiary Ewy Farnej! Fani są zachwyceni jej krągłościami 
  2. Monika Olejnik z 15 lat MŁODSZYM partnerem! NIKT nie może w to uwierzyć...
  3. OFICJALNE: Beata Szydło kandydatką w wyborach do Parlamentu Europejskiego
  4. Wstrząsający wywiad z wnuczką Millera. Została opluta, pobita i obrzucona kamieniami
  5. Kaczyński wykonał ruch. Prezes donosi do prokuratury na GW za wypuszczenie taśm
Źródło: TVP Następny artykuł