Przedziwna manipulacja w TVP. Po co to zrobili? (zdjęcia+video)

Przedziwna manipulacja w TVP. Po co to zrobili? (zdjęcia+video)

Jeszcze wczoraj donosiliśmy o tym, że TVP zdecydowała się jednak poinformować o zbiórce pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 16,5 sekundy, jakie Krzysztof Ziemiec poświęcił na przekazanie informacji o kweście było dosłownie jedyną wzmianką w telewizji publicznej na temat WOŚP. W innych materiałach bowiem... cenzurowano nawet serduszka WOŚP.

Na Twitterze sprawę nagłośnił dziennikarz Polsat News, Piotr Witwicki. Jak zauważył, w materiale TVP, który ukazał się w Wiadomościach w niedzielę, zmanipulowano obraz. Cenzury dopatrzono się w materiale dotyczącym młodych posłów Platformy Obywatelskiej, którzy popierają dalsze blokowanie mównicy w Sejmie.

Dziennikarze Wiadomości rozmawiali m.in. z posłem Arkadiuszem Myrchą. Ten wystąpił przed kamerami TVP w czarnej kurtce, na której miał naklejone serduszko WOŚP. Sęk w tym, że w materiale wyemitowanym w Wiadomościach... serduszko zostało po prostu wymazane.

Manipulację w obrazie dostrzegli także internauci, którzy w programie do obróbki graficznej zdołali dojść do śladu po serduszku. Ich oczom nie umknęła jednokolorowa łatka, która przykryła symbol WOŚP.

źródło: twitter.com/PiotrWitwicki źródło: twitter.com/PiotrWitwicki źródło: twitter.com/PiotrWitwicki

Pod wpisem Witwickiego już można znaleźć słowa ostrej krytyki pod adresem władz. Komentatorzy przypominają, że takiej cenzury i propagandy nie powstydziłby się sam Joseph Goebbels. Powstają też pierwsze memy porównujące cenzurę TVP z cenzurą dyktatorów.

źródło: twitter.com/ArkadiuszMyrcha

W sprawie wypowiedział się główny zainteresowany, czyli Arkadiusz Myrcha. Poseł PO zaznaczył, że zarówno wczoraj jak i dzisiaj bardzo dumnie nosi znaczek na swojej kurtce. Natomiast cenzurę TVP określił małostkową i żenującą.

 - Chciałbym tylko skomentować kolejną inicjatywę telewizji publicznej. A mianowicie w wyemitowanym wczoraj materiale zostało bezpardonowo wygumkowane to oto serduszko, które wczoraj przez cały dzień nosiłem bardzo dumnie i bardzo dumnie noszę je także dzisiaj. Widać, że decydentów ten widok bardzo razi. To jest dowód ich małostkowości i żenującego postępowania - skomentował Myrcha.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News