Elżbieta stworzyła w TVP program, na którym wychowały się pokolenia Polaków. Stacja teraz potraktowała ją bezwzględnie

Elżbieta stworzyła w TVP program, na którym wychowały się pokolenia Polaków. Stacja teraz potraktowała ją bezwzględnie Źródło: TVP

TVP jest od pewnego czasu w sporze z twórczynią jednego z programów, który w ciągu lat emisji stał się prawdziwym hitem. Konflikt zaostrza się coraz bardziej, a niewykluczone jest, że sprawa ostatecznie znajdzie rozwiązanie w sądzie.

TVP słynie z wielu hitowych programów, a niektóre z nich są obecne na antenie od tak wielu lat, że zdążyło się na nich wychować już kilka pokoleń Polaków. Bez względu na wiek, ich forma i poziom sprawiają, że w dalszym ciągu przyciągają przed ekrany telewizorów ogromną liczbę widzów.

Jednym z takich programów jest "Szansa na sukces", która powróciła po kilkuletniej przerwie, z zupełnie nowym prowadzącym, lecz w starej koncepcji. Osoba, która była autorem idei na stworzenie takiego programu muzycznego już w 1993 roku teraz jednak ma spore problemy z kierownictwem stacji TVP w związku z prawami autorskimi. Sprawa przybiera na sile, niewykluczone że znajdzie ostateczne rozwiązanie w sądzie.

TVP kontra Elżbieta Skrętkowska

Twórczyni kultowego programu opowiedziała podczas jednego z wywiadów, na czym polega istota jej sporu z TVP

- Nie miałam nic przeciwko temu, żeby program wrócił na antenę, ale według umowy proponowanej przez TVP musiałabym się pozbyć wszelkich roszczeń. O tym, że TVP zarejestrowała "Szansę na sukces" w Urzędzie Patentowym dowiedziałam się dopiero teraz, bo telewizja zrobiła to bez porozumienia ze mną. Być może zdecyduję się na proces o prawo własności. To jest bardzo trudny temat, bo taki proces to poważne koszty i może ciągnąć się latami. Mimo wszystko rozważam to - powiedziała Elżbieta Skrętkowska w rozmowie z "Wirtualną Polską"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Do tych słów odniosła się telewizja publiczna, która jest zdania, że to nie Elżbiecie Skrętkowskiej a właśnie Telewizji Polskiej należą się prawa autorskie do programu, co wynika z zawartych umów. Jednak w akcie dobrej woli telewizja postanowiła zaproponować autorce stanowisko przy realizacji nowej wersji programu, gdzie mogłaby wykorzystać swoją kreatywność i talent. Propozycje nie zostały przyjęte. Z tego względu jest możliwe, że ostatecznie decyzję o tym kto ma rację będzie musiał podjąć sąd.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Dopiero teraz przekonamy się jak wygląda prawdziwa nagła zmiana pogody. Nad Polskę nadciąga pył z Sahary
  4. Jutro mija ostateczny termin na złożenie wniosku. Wyższa emerytura dla 100 tysięcy osób
  5. Alicja Bachleda-Curuś ma nowego partnera. Trudno uwierzyć, kim jest wybranek jej serca
  6. Tragiczne doniesienia, z chwili na chwilę coraz gorsze. Mnóstwo Polaków nie żyje, ogromna liczba wypadków drogowych

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News