Skandal podczas transmisji Eurowizji w TVP. Stacja wycięła jeden fragment, tego widzowie NIE ZOBACZYLI

Skandal podczas transmisji Eurowizji w TVP. Stacja wycięła jeden fragment, tego widzowie NIE ZOBACZYLI Źródło: screen/YouTube/Eurovision Song Contest

TVP znów oburza widzów. Podczas transmisji konkursu Eurowizji miał miejsce ogromny skandal. Stacja wycięła fragment jednego z występów.

TVP transmitowało półfinał konkursu piosenki Eurowizja. Reprezentujący Polskę zespół Tulia niestety nie dostał się do finału i nie będzie mógł walczyć o zwycięstwo. Artyści zafundowali swoim widzom niezapomniane show i nie ma wątpliwości, że w finale towarzyszyć nam będą ogromne emocje. Występy uczestników był jedną z wielu atrakcji.

Po półfinałowych występach przyszedł czas na głosowanie. Czas ten umilały kolejne występy na żywo, które zachwyciły publiczność zgromadzoną w Tel Awiwie. Wśród wykonawców znalazła się między innymi transpłciowa izraelska gwiazda Dana International, która wykonała utwór o miłości. Realizatorzy skorzystali z okazji, aby w ramach tzw. "kiss cam" pokazać całujące się na widowni pary.

TVP oburzyło widzów. Wycięto fragment transmisji

Podczas transmisji na żywo TVP pokazało nie tylko transpłciową artystkę, ale również całujące się pary. W popularnym "kiss cam" nie brakowało pocałunków par homoseksualnych. Wydarzenie to wywołało falę komentarzy. Niektórzy podejrzewali, że władze TVP są oburzone z powodu "promocji" LGBT.

Władze TVP nie były w stanie wyciąć scen homoseksualnych pocałunków z transmisji na żywo, jednak - jak się później okazało - powtórki zostały już znacznie zmodyfikowane. Widzowie, którzy nie mieli okazji obejrzeć transmisji na żywo, nie zobaczyli również ujęć z "kiss cam". TVP zdecydowało się na ich usunięcie i w konsekwencji wywołało olbrzymi skandal.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Skandal w TVP. Wycięto sceny pocałunków homoseksualnych par

Podczas powtórki pierwszego półfinału konkursu Eurowizji wszystko stało się jasne. Przebitki z "kiss cam" zostały usunięte. Zdaniem bardzo wielu osób było to skandaliczne posunięcie. Stacji zarzucono celową manipulację i usuwanie fragmentów, które uznano za niewygodne. Komentarz TVP w tej sprawie jeszcze bardziej oburzył widzów:

- Emisja powtórkowa Pierwszego Półfinału Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 zawierała wszystkie występy konkursowe (17) zespołów walczących o wejście do Wielkiego Finału oraz ogłoszenie wyników, zaś występ Dany International odbył się poza konkursem. Zgodnie z zasadami uczestnictwa TVP w konkursie, EBU jako właściciel marki Eurovision Song Contest zezwala nadawcom na dokonywanie takich skrótów - czytamy w oświadczeniu wydanym TVP.

Władze TVP nie przyznały się do celowego wycięcia fragmentów, ale próbowały tłumaczyć się wymogami czasu antenowego. Oburzenie opinii publicznej w tej sprawie trudno będzie jednak zatrzymać.

Jedna ze scen wyciętych przez TVP:

YouTube/Eurovision Song Contest

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat Kingi Rusin! Gwiazda TVN totalnie się wtedy załamała. Jej wyznanie doprowadzi was do płaczu
  2. Jak mieszka Majka Jeżowska? Dorota Szelągowska złapałaby się za głowę, a Katarzyna Dowbor uciekłaby w popłochu
  3. Tragiczna wizja Jackowskiego. Ostrzega, że Polacy mają duży problem, najbliższe miesiące mają być koszmarem
  4. Dziś miliony widzów włączą TVN. Telewizja pokaże film Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu"
  5. Odbierze wam mowę. Właśnie ujawniono PRAWDZIWY powód rozstania Meghan Markle z pierwszym mężem
  6. Smutne wiadomości obiegły rano polskie media. Nie żyje wielki artysta, który na zawsze zapisał się w historii

źródło: Plotek

 

 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News