Aktor TVP miał udar mózgu. Już niedługo o jego dramacie usłyszą wszyscy

Aktor TVP miał udar mózgu. Już niedługo o jego dramacie usłyszą wszyscy

TVP korzystała z jego aktorskich umiejętności przy okazji wielu udanych produkcji. Ostatnie lata były dla niego ciężką walką o powrót do zdrowia i ponowne, szczęśliwe życie. Niedługo sam opowie swoją historię.

TVP współpracowała z Krzysztofem Globiszem przez dziesięciolecia, zarówno na teatralnych deskach, jak i planach filmowych. Aktor w 2014 roku doznał udaru mózgu, który mógł definitywnie zakończyć jego zawodowe życie. Dzięki determinacji, wsparciu najbliższych i ciężkiej pracy zażegnał skutki udaru i już w roku 2015 wystąpił w teatrze. Powrót do kariery był szybki, lecz w żadnym wypadku nie łatwy. Niemniej Globisz jest ponownie w pełni sprawnym aktorem, a niedługo zagra swój dawny dramat przed kamerami.

Choroba i leczenie, przez które przeszedł, stało się inspiracją dla filmu o silnej miłości, która potrafi czynić cuda. Podstawą scenariusza będzie właśnie osobista historia Krzysztofa Globisza. - Nie robimy filmu o chorobie, robimy film o potrzebie miłości, o tym, jaka siła jest w byciu razem. Pokazujemy chwile, w których człowiek pozostawiony sam sobie byłby bezradny i zupełnie bezbronny - mówi Onetowi reżyser Artur Więcek.

Aktor TVP znalazł siłę, by znów grać

Więcek w rozmowie z portalem wyjaśnia, co zwierał będzie film. Wiemy już, że nie będzie produkcją dokumentalną, lecz jedynie inspirowaną Globiszem, by mogła być uniwersalna. - Film opiera się na prawdziwej historii i ich niezwykłej walce ze skutkami udaru, który przydarzył się Krzysiowi kilka lat temu. Nie jest to jednak film dokumentalny, to tylko inspiracja, a historia jest mocno przetworzona. I choć opieramy się na niektórych prawdziwych wydarzeniach, choć czasami padają dialogi, które padły naprawdę, to opowiadamy jednak jakąś własną wersję wydarzeń. Powołujemy też do życia zdarzenia i osoby, które nie zaistniały naprawdę. To musi być uniwersalna opowieść, w której odnajdą się wszyscy - bo tak naprawdę nie robimy filmu o chorobie, robimy film o potrzebie miłości, o tym, jaka siła jest w byciu razem - tłumaczy reżyser.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Historia Globisza uniwersalną opowieścią o miłości i przyjaźni

Losy aktora, który w niespełna rok po udarze mózgu wystąpił ponownie przed publicznością, jest doprawdy niesamowita. Dla Kingi Preis, która w produkcji zagra żonę Globisza Agnieszkę, jest to także wspaniały przykład przyjaźni i miłości, które w tak dramatycznej sytuacji potrafi działać cuda. - Ten film jest opowieścią o miłości. Nie ma miłości bez przyjaźni. Ona jest istotą relacji Krzysztofa i Agnieszki. To, co robi Agnieszka, a robi rzecz niesamowitą, robi szczerze i bez wysiłku. Nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Nie chcemy w filmie unosić się 20 cm nad ziemią i opowiadać o aniołach. Anioły, według mnie, powinny się charakteryzować wyjątkową przyziemnością - wyznaje Onetowi Preis. Film o tytule roboczym "Prawdziwe życie aniołów" planowo ma mieć premierę w pierwszym kwartale 2020 roku. Pracę nad filmem są więc dopiero w początkowym stadium, niemniej warto czekać.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Oliwia Bieniuk upokorzona przez własnego ojca! Pokazał gdzie jej miejsce
  2. Widzowie DDTVN dusili płacz! Dramatyczne wyznanie największej polskiej gwiazdy
  3. Andrzej Grabowski schudł. Aktor uratował swoje życie w ostatnim momencie
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
źródło: kultura.onet.pl Następny artykuł