TVP: nie mogli wydostać się z rozbitego busa. Koszmar na południu Polski, nagła śmierć i 32 osoby poszkodowane

TVP: nie mogli wydostać się z rozbitego busa. Koszmar na południu Polski, nagła śmierć i 32 osoby poszkodowane Źródło: flickr.com/ Piotr Drabik

TVP poinformowało o tragicznym wypadku. W jego wyniku na Zakopiance zginęła jedna osoba, a wiele osób zostało poszkodowanych. Zakopianka jest zablokowana w dwóch kierunkach, ruch jest prowadzony na objazdy.

TVP podało informację o karambolu, do którego doszło w poniedziałek przed południem. Informacje, które przekazali, były druzgocące. W wypadku brał udział autobus pełen ludzi, z którego nie mogli się wydostać. 

TVP poinformowało o tragicznym wypadku

Do wypadku doszło w poniedziałek na Zakopiance w miejscowości Rdzawka w powiecie nowotarskim. Zderzyły się cztery pojazdy, w tym dwa samochody osobowe, auto dostawcze i autobus, w którym znajdowało się 40 osób. Ten ostatni przewrócił się na bok i pasażerowie próbowali sami wydostać się z pojazdu.

Rzecznik straży pożarnej poinformował, że poszkodowanych zostało aż 40 osób ze wszystkich pojazdów. Kierowca samochodu dostawczego, w wyniku odniesionych obrażeń, zmarł. Jedna ciężko ranna osoba została przetransportowana do szpitala

- Do szpitali Nowym Targu, Myślenicach, Limanowej i Krakowie trafiło łącznie 10 osób – podała informację rzeczniczka Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, Joanna Sieradzka.

Na miejscu, oprócz specjalnych służb udzielających pomocy, znajduje się także psycholog ze straży pożarnej, który udziela wsparcia ofiarom wypadku. 

TVP informuje na bieżąco o szczegółach wypadku

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, do wypadku doszło za sprawą kierowcy samochodu osobowego. Policja informuje, iż kierujący Oplem Vectra był w trakcie wykonywania niebezpiecznego w tych warunkach manewru. Próbował szybko wyprzedzić, przez co uderzył w inne auto osobowe. W wyniku tego manewru samochody wypadły z trasy i po drodze uderzyły w pojazd dostawczy. Ten z kolei uderzył czołowo w nadjeżdżający autobus pełen ludzi, kursujący na trasie Kraków-Zakopane. 

W akcję ratunkową zaangażowały się wszystkie służby w celu jak najsprawniejszego udzielenia pomocy. Oprócz śmigłowca LPR, w akcji ratunkowej uczestniczył także wojskowy helikopter ratowniczy. Strażacy rozstawili specjalny namiot medyczny, aby wszystkim poszkodowanym udzielić możliwie jak najszybszej pomocy. 

TVP poinformowało o zamknięciu Zakopianki w obu kierunkach. a ruch samochodowy kierowany jest na objazdy w Chabówce i w Klikuszowej przez Rabę Wyżną. Prokurator bada całą sytuację i niewykluczone, że jeszcze dziś postawi zarzuty spowodowania wypadku kierowcy opla. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jan Englert ma poważne problemy ze ZDROWIEM?! Beata Ścibakówna walczy o męża
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską, co się stało?
  3. Zamiast przysięgi odczytała SMS-y narzeczonego. Ślub zamienił się w głośne rozstanie
  4. Pokazali, jak wygląda teraz Benedykt XVI. Gdy zobaczycie te zdjęcia, popłaczecie się
  5. TVN: Dzisiaj w Polsce zacznie się coś dużo gorszego niż burza z piorunami. Zostało kilka godzin
  6. Pilne informacje Polsatu. Policjanci otworzyli wersalkę 24-latka i zmroziło im krew w żyłach

Źródło: TVP 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News