"TVP tego nie wyemituje". Szydło wręcza nagrodę burmistrzowi, ale takiej reakcji polityka nie mogła przewidzieć

"TVP tego nie wyemituje". Szydło wręcza nagrodę burmistrzowi, ale takiej reakcji polityka nie mogła przewidzieć Źródło: youtube.com/Onet News

TVP, zdaniem jednego z polskich samorządowców, nie wyemituje nagrania, które zostało sporządzone podczas Europejskiego Kongresu Samorządowców w Krakowie. Doszło na nim do zaskakującego wystąpienia, z udziałem byłej Prezes Rady Ministrów, Beaty Szydło.

TVP tego nie wyemituje? Tak sądzi burmistrz miasta Podkowa Leśna, Artur Tusiński, odnosząc się do swojego wystąpienia, jakie miało miejsce podczas Europejskiego Kongresu Samorządowców. Polityk odebrał podczas niego nagrodę przeznaczoną dla tego samorządu, który najlepiej dysponuje pieniędzmi publicznymi. Wręczyła ją sama była premier Beata Szydło.

Burmistrz postanowił skorzystać z okazji i w swojej mowie odniósł się do strajku nauczycieli. Wystąpienie to zostało później skomentowane na jego profilu na Facebooku. 

"TVP tego nie wyemituje". Komentarz burmistrza Podkowy Leśnej

Jak twierdzi, była premier nie spodziewała się tego, a telewizja rządzona przez Jacka Kurskiego z pewnością tego materiału nie wyemituje.

- Cała Polska żyje strajkiem, Premier Beata Szydło wręcza nagrody. 30 sek. mojego wystąpienia na Europejskim Kongresie Samorządowców. Dziękuję za podesłanie nagrania. TVP tego nie wyemituje - napisał samorządowiec na Facebooku.

Jak sam twierdzi, bardzo starał się, aby wystąpienie było potraktowane nie jako polityczne, a jak najbardziej ogólne. Jednak nie krył się ze swoimi intencjami.

- Podkowa Leśna to nie tylko dobre samorządowe finansowe zarządzanie. To także od wielu lat najwyższy poziom nauki, potwierdzony w wielu rankingach. Ja bym zaapelował i prosił panią bardzo, żeby rozwiązać ten konflikt, ponieważ tak jak bez kultury nie ma narodu, tak bez nauki i edukacji nigdy nie zbuduje się społeczeństwa obywatelskiego - powiedział podczas wystąpienia burmistrz Podkowy Leśnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Beata Szydło najwyraźniej odebrała to w sposób jak najbardziej polityczny, jednak sama postanowiła nie kontynuować tego wątku i nie wprowadzać do wystąpienia wątków rządowych, co sprawiło, że została nagrodzona po wygłoszeniu mowy gromkimi brawami.

- Nie sądziłam, że tego wieczoru wygłaszać będziemy polityczne wystąpienia. Ja zatem pozwolę sobie wygłosić sobie wystąpienie samorządowe, jako były samorządowiec. Dziękuję za te słowa (...) A oczywiście państwo wszystkie dobre rozwiązania będzie wspierało - skomentowała Beata Szydło.

Jednakże nie tylko burmistrz miasta, jakim jest Podkowa Leśna, powątpiewa w emisję tego wystąpienia w TVP. Wielu internautów zdążyło zauważyć, że polityka kierowania stacją, prowadzona przez Jacka Kurskiego nie przewiduje takiej możliwości.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Agata Duda może być dumna! Prezydent upiecze wielkanocne baby „Umówiłem się z żoną, ze coś zrobię
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. Zdecydowana reakcja Watykanu w związku ze strasznym pożarem katedry Notre Dame
  4. Oby Gwiazdowski się mylił. "Emeryci pobiorą pieniądze na leki ze skarbonek wnuków"
  5. Wstrząsające wyznane uczestniczki "Big Brothera" o śmierci mamy. Stoczyła dramatyczną walkę z ojcem
  6. Początek przełomu w leczeniu nowotworu? Lek oparty na szczepionce

źródło: Natemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News