Gwiazda znana z TVP atakuje stację. "Zrobili to na oczach milionów ludzi"

Gwiazda znana z TVP atakuje stację. "Zrobili to na oczach milionów ludzi"

Beata Tadla, była jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarek TVP. Ostatnio w wywiadzie udzielonym Marcinowi Cejrowskiemu w programie "Gwiazdy Cejrowskiego", opowiedziała o swoich przeżyciach związanych z utratą pracy. Wyraźnie atakuje Telewizję Polską.

Beata Tadla przez wiele lat była związana z TVP, prowadziła m.in. główne wydanie "Wiadomości", a także była gospodynią programu "Kawa czy herbata". Swoją karierę rozpoczęła w 1991 roku, początkowo pracując w radiu. Prowadziła wiele programów informacyjnych i rozrywkowych dla różnych stacji. Zawsze piękna i uśmiechnięta. Właśnie ze względu na to i na profesjonalizm, który prezentowała widzowie byli zaskoczeni decyzją prezesa TVP Jacka Kurskiego, który zdecydował się ją zwolnić. W jaki sposób opisała to, co ją spotkało? - Najgorsze jest to, że tracisz pracę na oczach milionów ludzi, którzy śledzą życie publiczne. [...] Spodziewałam się, że akurat ta ekipa zrobi to, co zrobiła, choć nie spodziewałam się, że aż na taką skalę. Każda ekipa brała sobie coś z mediów publicznych i każda starała się wrzucić tam swoich, jakoś wpływać. Ale, jak powiedział ś.p. Grzegorz Miecugow, zagarnia to łyżeczką, a nie chochlą - powiedziała Tadla w wywiadzie dla Plejady.Widać, że dziennikarkę dalej to boli, skoro zdecydowała się zaatakować byłego pracodawcę.

Czystka w TVP

Przypominamy, że czystka w mediach publicznych zaczęła się właśnie od Beaty Tadli i Piotra Kraśko, którzy prowadzili główne wydanie wiadomości. Od tego momentu pracę straciło około 65 dziennikarzy, którym rozwiązano umowy, albo skłoniono do odejścia odsuwając ich od płatnych dyżurów, ich aktualną listę  prowadzi Towarzystwo Dziennikarskie. Nowelizacja ustawy o mediach publicznych wywołała protesty opinii publicznej. Zgodnie z jej przepisami opłata abonamentowa zostanie doliczona do opłaty za prąd, a prawo wyboru władz mediów publicznych zostanie przydzielone nowo-powołanej Radzie Mediów Narodowych. Razem z nowelizacją ustaw o Trybunale Konstytucyjnym, Krajowej Radzie Sądownictwa i ustroju sądów powszechnych stanowi ona trzon zarzutów stawianych rządowi PIS przez Unię Europejską.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Beata Tadla zmieniła się nie do poznania. Jej fani zachwyceni (foto)
  2. Nie muzyka, ani walki MMA. Popek zbija fortunę na nietypowym biznesie
  3. Tego nie spodziewał się nikt. ABW zatrzymało słynnego biznesmena K.
  4. Zaglodzil psa powod rozrywa serce
TVP wikipedia.org TVP flickr.com Źródło:
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News