.
.
Mateusz Wysokiński - 7 Kwietnia 2019

Nad Bałtykiem znaleziono kobiece szczątki. TVP ujawnia przerażające fakty

TVP podało przerażające informacje. W jednej z nadmorskich miejscowości znaleziono szkielet należący do kobiety. Najnowsze ekspertyzy pracujących na miejscu śledczych są zadziwiające.

TVP podało w niedzielny poranek informację o najnowszych ekspertyzach w sprawie kobiecego szkieletu znalezionego w Bagiczach pod Kołobrzegiem. Zagadka, która przez wiele lat spędzała sen z powiek ekspertom, badaczom i archeologom w końcu znalazła swoje rozwiązanie. Jak się okazuje, kobiecy szkielet pamięta czasy przed Chrystusem.

TVP informuje - szkielet z Bagicza jest starszy niż państwo polskie

Do szokujących wniosków doszli badacze, którzy mieli okazję badać ciało. W małej, pomorskiej miejscowości znaleziono skarby z epoki starożytności, jak też szkielet kobiety, między 20-tym a 30-tym rokiem życia. Mimo że na początku nie powiązano znalezienia ciała z drogocenną biżuterią, wazami i przedmiotami codziennego użytku, datowanych na I wiek n.e., to najnowsze doniesienia wskazują, że to właśnie mieszkanka starożytnego Pomorza była ich właścicielką.

.To jakieś szaleństwo. Media: 13-letni syn Anny Przybylskiej ma dziewczynęCzytaj dalej

W ustaleniu wieku zmarłej pomogła metoda datowania węglem, która wykazała, że zmarła dokonała swojego żywota najpóźniej około 30 roku n.e., czyli na 960 lat przed ustanowieniem państwa polskiego. Kobieta miała wiele zwyrodnień ciała, które najprawdopodobniej doprowadziły do jej zgonu. Mogła wywodzić się z bardzo bogatej rodziny, zważając na skarby, które przy niej znaleziono.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

polacy w niemczechIle naprawdę zarabiają Polacy w Niemczech? Wstrząsające faktyCzytaj dalej

Jaka była zmarła? Niesamowite odkrycie

Według badaczy, kobieta miała wyjątkowo dziwne nawyki żywieniowe jak na mieszkankę Pomorza. Mimo miejsca zamieszkania i łatwego dostępu do wody, zmarła nie lubiła ryb, a jej ulubionym daniem były mięsa zupełnie innych stworzeń. Resztki pokarmów spożywanych przez zmarłą zostały znalezione w białku na jej zębach.

Wśród części badaczy pojawiła się hipoteza, że ów młoda mieszkanka starożytnego Pomorza mogła być córką jakiegoś germańskiego, bądź słowiańskiego możnowładcy, o czym świadczyć miałyby przedmioty znalezione przy jej ciele. Z drugiej strony, obrażenia, jakie są w stanie zaobserwować archeolodzy, wskazują, że zmarła mogła przez całe swoje życie ciężko pracować, co doprowadziło do powstania licznych ran i uszkodzeń na jej kościach. Jaka była prawda o pramieszkańce terenów dzisiejszej Polski? To zapewne pozostanie tajemnicą historii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pamiętacie Marynę z "Janosika"? Jak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków!
  2. Rodzina Zbyszka Wodeckiego ją ZMIAŻDŻY! To, co zrobiła Olga Bończyk przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Znów poleje się krew?
  3. Zdrady i romanse. Historia księżnej Diany wywołuje łzy
  4. Ksiądz skazany za pedofilię prowadzi rekolekcje dla dzieci. Absurd na Śląsku
  5. Operacja mózgu i straszne choroby. Wielkie zwycięstwo gwiazdy Polsatu dzięki niespotykanej determinacji
  6. Zespół disco polo w centrum straszliwej tragedii. Doszło do śmiertelnego wypadku

beata tyszkiewiczBeata Tyszkiewicz kontrowersyjnie o nałogach. Te słowa szokująCzytaj dalej

źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News