Sprawozdanie finansowe TVP zwaliło nas z nóg. Usiądziecie, gdy zobaczycie, ile wydali i ile zarabia prezes

Sprawozdanie finansowe TVP zwaliło nas z nóg. Usiądziecie, gdy zobaczycie, ile wydali i ile zarabia prezes Źródło: screen/YouTube/FAKT24.PL

TVP dostarczyło Radzie Mediów Narodowych swoje sprawozdanie finansowe. Kwoty, które się na nim znalazły, przyprawiają o zawrót głowy. Wydatki władz Telewizji Polskiej i zarobki prezesa to kwoty, które wprawiają w osłupienie.

TVP przekazało Radzie Mediów Narodowych sprawozdanie finansowe stacji. Jak się okazało, misja publiczna i praca dla idei pochłania ogromne koszta. Kwoty, które znalazły się w sprawozdaniu przyprawiają o prawdziwy zawrót głowy. Członkowie zarządu TVP otrzymują wynagrodzenia, o których przeciętny polski obywatel może jedynie pomarzyć.

Telewizja Polska dostaje olbrzymie wsparcie z budżetu w państwa, Ostatnia dotacja wynosiła ponad 1,2 mld zł. Środki te są oficjalnie przeznaczone na realizację misji TVP, jednak w praktyce oznacza to nie tylko finansowanie licznych projektów, ale również ogromne zarobki członków zarządu. Prezes TVP nie może narzekać. Jak wynika z raportu, członkowie zarządu Jacek Kurski i Maciej Stanecki w ciągu roku zarobili aż 812 tysięcy złotych.

TVP przekazało sprawozdanie finansowe. Wiemy, ile zarabia prezes

Ze sprawozdania finansowego TVP jasno wynika, że dwaj członkowie zarządu zarabiają średnio 33,6 tys. zł miesięcznie. W ostatnim czasie pensja prezesa wzrosła o ok. 10 tysięcy złotych. Ponadto w czasie kadencji Jacka Kurskiego koszt utrzymania mediów publicznych wzrósł o półtora miliarda złotych. Jest to związane z zatrudnieniem przez prezesa większej ilości osób. Tylko w zeszłym roku doszło 106 nowych etatów.

Sytuację komentuje Juliusz Braun, który był członkiem Rady Mediów Narodowych w latach 2016-2017. Jego zdaniem ogromne koszty utrzymania TVP byłyby uzasadnione, gdyby w stacji zatrudniano najlepszych dziennikarzy i gwiazdy telewizyjne, które pracują wyłącznie za wysokie stawki. Tak jednak nie jest.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szczegóły sprawozdania finansowego TVP. Kwoty zwalają z nóg

Szczegóły sprawozdania finansowego TVP niejedną osobę przyprawią o zawrót głowy. Koszty utrzymania Telewizji Publicznej w 2018 roku wyniosły łącznie 2,2 mld zł, co jest kwotą o 22% wyższą w porównaniu do poprzedniego roku. Jak się okazuje, stacja zarobiła zaledwie 3,5 mln zł.

Imponujące są zarobki każdego z doradców TVP. Osiem osób otrzymywało pensje rzędu 20 767 zł miesięcznie. Dyrektorzy i ich zastępcy zarabiali średnio 21,840 zł i w stosunku do poprzedniego roku ich pensja wzrosła o 1874 zł. Opublikowane sprawozdanie finansowe budzi wiele kontrowersji. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w polskich górach! Córka wielkiego polskiego skoczka była nękana przez niebezpieczną stalkerkę! 
  2. Uwielbiany aktor "M jak Miłość" zmarł w męczarniach na raka. Bardzo bał się śmierci
  3. Gdy wyszła na scenę, wszyscy zaniemówili. Poznaliśmy sobowtóra Agnieszki Chylińskiej
  4. Co za konstrukcję na głowie miała Pavlović! Fryzura jurorki zaskoczyła widzów TzG
  5. Gwieździe TVN rośnie brzuch. Jest w ciąży i twierdzi, że tak wygląda prawdziwa kobieta
  6. Tragiczna kolacja w Wielkopolsce. Mężczyzna zmarł w toalecie tuż po posiłku

źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News