Smutna wiadomość. Aktorka kultowych filmów nie żyje

Smutna wiadomość. Aktorka kultowych filmów nie żyje Źródło: yt.com/SpanishFilms

TVP Info poinformowało dziś o odejściu kolejnej uzdolnionej aktorki. Jej urodą zachwycaliśmy się przed dekadami, oglądając kultową w tamtych czasach serię filmów sensacyjnych.

TVP wspomina dziś jedną z pięknych "dziewczyn Bonda". Aktorka odeszła w wieku 77 lat. Wystąpiła w dwóch filmach o przygodach agenta 007, czyli słynnego Jamesa Bonda.

TVP Info: Nie żyje Nadia Regin. Była jedną z dziewczyn Jamesa Bonda

Nie żyje Nadja Regin. Jugosłowiańska piękność zagrała w dwóch produkcjach o słynnym agencie. Mogliśmy ją zobaczyć w filmach: "Pozdrowienia z Rosji" i "Goldfinger". 

Talent aktorski odkryła w sobie znacznie wcześniej. Regin ukończyła Akademię Sztuki Dramatycznej i Wydział Filozofii na Uniwersytecie w Belgradzie. Jej debiut miał miejsce na początku lat 50. w filmie "Frosina". W "Pozdrowieniach z Rosji" zagrała w 1963 roku. Jako dziewczyna Bonda sprawdziła się dobrze - producenci już rok później zaprosili ją do kolejnego filmu z agentem 007. W obu filmach w postać Bonda wcielił się szkocki aktor Sean Connery.

- Nasze myśli są z jej rodziną i przyjaciółmi w tym smutnym czasie" – czytamy w oficjalnym pożegnaniu na koncie producenta na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Regin nie związała się z aktorstwem na trwałe. Po pracy na planie "Goldfinger" aktorka porzuciła swoją profesję. Nie odeszła jednak daleko - zamiast występów na planie zdecydowała się pracę... po drugiej stronie kamery. Czytamy, że w połowie lat 60. rozpoczęła współpracę z producentami horrorów. Zajmowała się doskonaleniem scenariusza. Później była jedną z założycielek wydawnictwa Honeyglen Publishing Ltd.

  1. DRAMAT w M jak Miłość! Aktor wyrzucony z obsady za SKANDALICZNE zachowanie
  2. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  3. Niesłychanie dramatyczny apel matki do protestujących nauczycieli. Przesadziła?
  4. Pan młody, z twarzy "Harry Potter" nagle zamienił ślub w coś, czego nie da się opisać. Mama mu pomogła
  5. Magda Gessler powróciła do bolesnych wspomnień. Straciła dziecko w 6 miesiącu ciąży
  6. Syn Zenka Martyniuka naprawia błędy. "Dla mojej ukochanej Ewelinki"

źródło: TVP Info

Następny artykuł