TVP, jak wszyscy wiedzą, jest telewizją paubliczną. Stacja ta w szczególności powinna więc zwracać uwagę na to, co emituje oraz w jaki sposób przekazuje swoje treści, by każdy mógł wśród nich odnaleźć coś dla siebie. Co się jednak dzieje, gdy kamery są wyłączane, a światła w studio gasną? Okazuje się, że dobry przykład nie idzie z góry.

TVP to dla wielu osób stacja opiniotwórcza, a co za tym idzie, powinna zwracać szczególną uwagę na to, co propaguje. Nie tylko na antenie. Na jaw wyszła ogromna afera, której głównym bohaterem stała się Telewizja Polska. Chodzi o wyrzucanie śmierci do lasu.

TVP. Największa stacja w Polsce wyrzuca swoje śmieci do lasu

Proceder wyrzucania swoich śmieci do lasu to prawdziwa plaga. Ludzie zaczęli tworzyć specjalne kampanie, które mają na celu uświadomienie Polaków i przemówienie do ich rozsądków. Niestety, nie na każdego taki apel działa.

Jednym z odpornych środowisk stało się TVP, które swoje śmieci wyrzucało w sposób wyjątkowo nierozważny. Wśród nich znajdowały się bowiem… dokumenty. Jedna z osób przechadzających się po Kampinowskim Parku Narodowym wpadła na ich trop, co szczegółowo opisała na swoim Facebooku.

– Jak to często bywa w takich śmieciach potrafią zaplątać się jakieś „dokumenty”, wszak nie każdy kto zaśmieca Park Narodowy jest geniuszem zbrodni. Długo nie trzeba było szukać. Tak oto naszym oczom ukazała się kalendarzówka pierwszego odcinka serialu produkcji Bądźmy Razem. TVP oraz Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny pod tytułem „Ziuk. Młody Piłsudski” (…) Ponieważ nie wierzę w przypadki, nie sądzę, aby te dokumenty zostały podrzucone. W związku z tym chciałbym zapytać oznaczone profile czy mogą wskazać firmy lub osoby, które były odpowiedzialne za posprzątanie planu zdjęciowego?
Czy do Kampinoskiego Parku Narodowego było bliżej niż do kontenera z recyklingiem?! Na prawdę opłacało się jechać 5km z planu w Nowym Dworze Mazowieckim w linii prostej do KPN, żeby wyrzucić kilka worków z plastikiem i to do Parku Narodowego?! Mili Państwo TO JEST SKANDAL!!! Brak mi kulturalnych słów, którymi mógłbym opisać co sądzę o osobach za to odpowiedzialnych – napisał mężczyzna na swoim profilu facebookowym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVP kompromituje się nieustannie! Skandaliczne wpadki, które przejdą do historii

TVP wskazuje winnych. Sami nie mają sobie nic do zarzucenia

Telewizja Polska całą winę zrzuciła na zewnętrzną firmę, którą zatrudniła do produkcji serialu emitowanego na antenie TVP. Wydała nawet specjalne oświadczenie, w którym deklaruje, że wszystkie śmieci znikną z lasu.

– Bardzo dziękujemy za reakcję i przekazanie informacji. Serial „Ziuk. Młody Piłsudski” realizowany jest przez producenta wykonawczego – firmę Techfilm, do którego natychmiast skierowaliśmy prośbę o pilne uprzątnięcie śmieci i wyciągnięcie konsekwencji wobec osób odpowiedzialnych za tę niedopuszczalną sytuację. Każda ekipa filmowa realizująca nagranie, bez znaczenia czy jest to posesja w środku miasta czy tereny Parku Narodowego, jest zobowiązana sprzątnąć wszystkie śmieci i pozostawić otoczenie w pierwotnym stanie – brzmiał komunikat TVP.

Internauci nie kryją swojego oburzenia. Wśród komentarzy pojawia się bardzo wiele gorzkich słów.

– To prawdziwe skurwysyństwo. Pełnić rolę państwowego medium i szkodzić własnym parkom narodowym. Żenada to o wiele za małe słowo – napisała jedna z oburzonych osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda unikała komentarzy. Właśnie opublikowano jej zdjęcie z noworodkiem!
  2. Tworzył arcydzieła, jak „Wesele” czy „Ziemia obiecana”. Nie żyje legenda polskiego kina
  3. Brawo! N-I-E-S-A-M-O-W-I-T-E, Kwaśniewskiemu naprawdę się udało, cały kraj świętuje
  4. WSZYSCY wiedzieli, że to nadejdzie. Jackowski miał wizję, wszystko nastąpi już za chwilę
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?

Wstydliwe sekrety największej legendy TVP wyszły na jaw! [ZDJĘCIA]