Widzowie w szoku! TVP rezygnuje z uwielbianego kanału

Widzowie w szoku! TVP rezygnuje z uwielbianego kanału

Kurski obiecał Polakom TVP Sport w jakości HD w telewizji naziemnej na czas mundialu. Niestety jak to często bywa, na obietnicach się kończy. Widzowie są w szoku, ponieważ stacja chce przyoszczędzić na najważniejszych wydarzeniach sportowych w tym roku.

Prezes Jacek Kurski obiecał Polakom niezapomniane emocje podczas oglądania tegorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej, które odbywają się w Rosji. Z tego powodu kanał TVP Sport miał być nadawany na mux-8, dzięki czemu osoby korzystające z telewizji naziemnej, mogłyby oglądać mecze naszej reprezentacji w jakości HD. Niestety na obietnicach Kurskiego się skończyło, ponieważ kanał owszem będzie dostępny w telewizji naziemnej, ale na mux-3 co powoduje znaczącą utratę na jakości obrazu.

TVP oszczędza na mundialu

Jak zawsze w takich sprawach chodzi oczywiście o pieniądze. Jacek Kurski tłumaczy się, że koszt emisji kanału na mux-8 jest po prostu zbyt drogi, żeby opłacać go z państwowych pieniędzy. Według internautów owszem słowa prezesa stacji brzmią bardzo uczciwie i sensownie, tylko że Pan Kurski zapomniał już chyba, jak wydawał miliony na transmisje, które mało kto obejrzał a teraz gdy wszyscy czekają na obiecane mecze w wysokiej jakości, nagle postanowił oszczędzać. - Oczywiście że chcieliśmy i byliśmy gotowi jeszcze przed mundialem uruchomić TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej w jakości HD. Oferta proponowana przez EmiTela jest zdecydowanie za droga, a ja muszę szanować publiczne pieniądze. Jest to jeden z przykładów rozsądnego gospodarowania środkami publicznymi - mówił Jacek Kurski. Widzowie są oburzeni decyzją prezesa Kurskiego, ich zdaniem chce on zaoszczędzić koszem kibiców swoje poprzednie wtopy. Polacy nie kryją swojego niezadowolenia i w ostrych słowach krytykują działalność Kurskiego. - To co wyprawia Kurski w TVP to jakaś kpina z widzów telewizji naziemnej. Skoro kanały na MUX 8 są zbyt drogie a nie sądzę by były droższe od pozostałych multipleksów to niech TVP zrezygnuje z tych miejsc a nie je blokuje i marnuje to są nadajniki które są dobrym narodowym które powinny być maksymalnie wykorzystane. To pan Kurski mówił o "wykrwawieniu" stacji MUX 8 co Prezesowi TVP nie wypada nawet tak myśleć. Pan Kurski jest zwykłym kłamcą robiących ludzi w balona, TVP Sport w SD to jakaś nieporozumienie !!!! Niech TVP kończy tą szopke i zwolni miejsca MUX 8 bo to się robi już mało smaczne. - pisze jeden z niezadowolonych internautów. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Obrzydliwe. Ministerstwo Zdrowia ZDEFRAUDOWAŁO pieniądze na chore dzieci
  2. TVN pod ostrzałem! „Żenada i promocja bezmózgich Karyn”
  3. Ohydne odkrycie w jedzeniu z KFC. Natychmiastowy odruch wymiotny
źródło: wirtualnemedia.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News