Sekielski dopiął swego, kościół zmienia się na naszych oczach! Ks. Dariusz Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa

Sekielski dopiął swego, kościół zmienia się na naszych oczach! Ks. Dariusz Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa Źródło: .

TVP przyniosło popularność Tomaszowi Sekielskiemu. Dziś jest ona jeszcze większa dzięki najnowszemu dokumentowi o pedofilii w polskim kościele. Wiele wskazuje na to, że publicysta osiągnął swój cel. Jeden z księży, którego historia została przedstawiona w filmie, zrezygnował z kapłaństwa.

TVP przyniosło Tomaszowi Sekielskiemu wielką sławę, a jego dokument o pedofilii w polskim kościele bije rekordy popularności. Publicysta przedstawił historię ofiar i ich oprawców, a także zwrócił uwagę na problem wieloletniego tuszowania pedofilii przez kościelnych hierarchów. Autor dokumentu wprost mówił o tym, że ma nadzieję, że duchowni wykażą skruchę i empatię wobec ofiar.

W dokumencie byłego dziennikarza TVP przedstawiono kilka różnych historii. Każda z nich pokazywała dramat człowieka, który w dzieciństwie padł ofiarą molestowania seksualnego przez osobę duchowną. Ludzie ci do dzisiaj nie mogą sobie poradzić z koszmarem przeszłości, a traumatyczne doświadczenia odcisnęły nieodwracalne piętno na ich psychice. 

Były dziennikarz TVP Tomasz Sekielski osiągnął swój cel. Przestępca seksualny złożył rezygnację z kapłaństwa

Jednym z kapłanów, o których opowiedział Tomasz Sekielski w "Tylko nie mów nikomu", był ks. Dariusz Olejniczak. Duchowny notorycznie łamał zakaz sądowy i nadal angażował się w pracę z dziećmi i młodzieżą. Ten fakt był ukrywany przed kościelnym kuratorem, jednak były dziennikarz TVP zdobył dowody na to, że ksiądz wciąż ma kontakt z dziećmi.

Do mediów dotarła informacja, że ks. Dariusz Olejniczak złożył rezygnację z kapłaństwa. Prośba o przeniesienie do stanu świeckiego została skierowana do papieża Franciszka w minioną niedzielę. Archidiecezja Warszawska poinformowała o tym w oficjalnym oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Kościół zmienia się na naszych oczach. Jest oświadczenie Archidiecezji Warszawskiej

Widać pierwsze efekty inicjatywy byłego dziennikarza TVP. Archidiecezja Warszawska wydała oficjalne oświadczenie. Z jego treści jednoznacznie wynika, że ks. Dariusz Olejniczak zostanie przeniesiony do stanu świeckiego i przestanie sprawować funkcje kapłańskie:

- Ksiądz Dariusz Olejniczak, po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie - czytamy w oświadczeniu.

Kuria zapewnia, że duchowny wyraził skruchę i deklarował współpracę z organami państwowymi. Ks. Dariusz Olejniczak został skazany prawomocnym wyrokiem za wykorzystywanie seksualne nieletnich dziewczynek. Po wyjściu z więzienia notorycznie łamał zakaz pracy z dziećmi i był delegowany do odprawiania rekolekcji dla najmłodszych. 

Można mieć nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy świadkami dalszych zmian w polskim kościele. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. Prorok z zagranicy przeraził Polaków. Zapowiada nagłą zagładę milionów ludzi, wkrótce ma wydarzyć się najgorsze
  4. Nadchodzi prawdziwa groza. Nawet tragedie i katastrofy z wizji Jackowskiego są mniej przerażające
  5. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj
  6. Potężne trzęsienie ziemi!

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News