Renata Grochal
yt/Wirtualna Polska
Anna Maria Guziewska - 24 Listopada 2018

Kurskiemu puściły nerwy! Zarząd TVP naprawdę to ogłosił

TVP emitowało materiały o wypowiedziach Romana Giertycha. Adwokat i były polityk postanowił wstąpić na drogę sądową z mediami publicznymi i udowodnić, że podane informacje były nieprawdziwe. To rozjuszyło zarząd stacji i postanowiła bronić swoich pracowników.

TVP kilkukrotnie miało podawać nieprawdziwe informacje na temat Romana Giertycha. Mężczyzna wystosował odpowiednie pismo i na swoich kanałach mediów społecznościowych podsumował obecną sytuację prawną. Okazuje się, że Jacek Kurski nie daje za wygraną i będzie walczył o racje swoich współpracowników.

Czy TVP pozwie Romana Giertycha. Konflikt między adwokatem i Jackiem Kurskim trwa

TVP miało ogłosić, że Giertych jest obrońcą banksterów. Późnym wieczorem w piątek adwokat opublikował, w jaki sposób chce rozwiązać sprawę między nim, a dziennikarzami "Wiadomości". - Czas przypomnieć TVP, że w Polsce obowiązuje prawo i są niezależne sądy - zaczął swoją wypowiedź Giertych. Adwokat odniósł się do całej sytuacji, tłumacząc, że nie będzie pozwalał na oczernianie go w telewizji. - Będę konsekwentnie pozywał każdego dziennikarza i redaktora naczelnego każdego wydania za każdy materiał, który narusza moje dobra osobiste. W przyszłym tygodniu kieruję pierwsze wezwanie do zapłaty do pani Danuty Hołeckiej, która w czasie, gdy pracowałem reprezentując Leszka Czarneckiego w prokuraturze (19.11) poświeciła mi pięć minut w "Wiadomościach", które się sprowadzały do jednego, czarnego PR. Będę się domagał wpłaty 200 000 złotych na Caritas lub na WOŚP (jeszcze się zastanowię na co) oraz przeprosin przez 7 dni bezpośrednio przed głównym wydaniem "Wiadomości" - zażądał Giertych od mediów publicznych, wymieniając konkretne nazwiska. Później zauważył, że każdą nieprawdziwą wiadomość, która zostanie wyemitowana na antenie będzie kierował na drogę służbową.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Lech_Walesa_ITB_2011Największe upadki w polskiej polityce [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
Reakcja zarządu telewizji była natychmiastowa. Współpracownicy Kurskiego zaznaczyli, że będą bronić pozwanych i zrobią wszystko, aby wyjaśnić sprawę. W ich ocenie, podane informacje podczas "Wiadomości" były zgodne z prawdą. - (Zarząd podejmie) zdecydowaną obronę dziennikarzy Telewizji Polskiej, którzy rzetelnie wypełniają swoje obowiązki i zawodową misję - napisano w oficjalnym piśmie. Okazuje się, że konflikt między adwokatem i dziennikarzami może przynieść ogromny skandal. Roman Giertych broni swoich racji i uważa, że działania mediów publicznych od 2015 roku uderzają w niego osobiście.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Roman Giertych da wam butelkę drogiego wina. Ostatnie chwile na zgłoszenie
  2. Roman Giertych atakuje swoich kolegów! Takiej krytyki się nie spodziewali
  3. Giertych uderzył w Biedronia. Ale prezydent tak mu odpowiedział, że Romanowi spadły kapcie
  4. Zdrada męża. Wiemy, jak sprawdzić i co zrobić po odkryciu prawdy
  5. Znaki zodiaku i ich idealne połączenie. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
JaworowiczElżbieta Jaworowicz wolałaby o tym nie mówić. Szokujące kulisy jej programuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News