Ludzie protestują pod siedzibą TVP. Żądają prawdy w telewizji publicznej

Ludzie protestują pod siedzibą TVP. Żądają prawdy w telewizji publicznej

TVP znalazło się w ostatnim czasie pod prawdziwym ostrzałem. Opinia publiczna najpierw krytykowała materiał stacji dotyczący Jurka Owsiaka i WOŚP, a później fragment "Wiadomości" dotyczący informacji o śmierci Pawła Adamowicza. Pod siedzibą Telewizji Polskiej zebrał się więc dziś protestujący tłum.

TVP stoi prawdopodobnie przed gigantycznymi przemianami. Ogromna część opinii publicznej żąda bowiem, aby ze stanowiska prezesa odszedł Jacek Kurski, a sama stacja całkowicie odmieniła wymowę i narrację w swoich materiałach oraz programach publicystycznych lub informacyjnych.

W TVP dojdzie do zmian?

Szczególną wściekłość wśród widzów wywołał wyemitowany tuż przed 27. finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy materiał o wyraźnym podtekście antysemickim, uderzający w Jurka Owsiaka oraz całą fundację. Czarę goryczy przelał za to sposób przekazania informacji o śmierci Pawła Adamowicza w "Wiadomościach". Chociaż wymowa klipu miała w zamyśle twórców rzekomo sugerować, że w przekazach medialnych nie ma miejsca na nienawiść, wypełniony był on ostrą krytyką wobec polityków opozycyjnych. Materiał został skrytykowany przez internautów tak bardzo, że został usunięty z oficjalnych stron i kanałów Telewizji Polskiej na licznych witrynach. Dziś z trudem można go znaleźć jedynie na Facebooku lub Twitterze.

Tłum protestuje przed gmachem Telewizji Polskiej

Fakt usunięcia klipu z sieci nie sprawił jednak, że emocje opinii publicznej opadły. Pod siedzibą TVP przy ulicy Jasnej w Warszawie zebrał się gigantyczny tłum, wypełniony także politykami oraz gwiazdami. Manifestujący żądali prawdy na antenie Telewizji Polskiej oraz w dużej części także odwołania Jacka Kurskiego z pełnionego przez niego obecnie stanowiska. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Wydarzenie dokładnie zabezpiecza policja. W jego czasie nie doszło na razie jednak do żadnych aktów przemocy czy agresji. Taki też miał być zresztą wydźwięk protestu. Miał pokazać, że w mediach nie ma miejsca na mowę nienawiści i przekłamywanie prawdy na pożytek danej partii czy opcji politycznej. Czas pokaże, jak długo potrwa zgromadzenie oraz jak odpowiedzą na nie władze Telewizji Polskiej. TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.pl TVP Fot. Pikio.plZOBACZ TAKŻE:
  1. TVP Info porównało Pawła Adamowicza do Armii Czerwonej. wPolityce sugerowało, że nie jest Polakiem
  2. Edytę i Czarka Pazurów dzieli 26 lat! Kim jest żona słynnego aktora?
  3. Znany dziennikarz zdradził PRAWDZIWY powód rezygnacji Owsiaka! Okropne
  4. Ilona Felicjańska oskarża byłego męża o swoje uzależnienie! „Przemoc psychiczna i…”
  5. Z żoną i córkami był w USA. To dlatego Adamowicz sam powrócił do Polski
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News