TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości

TVP przedstawiła fatalną prognozę pogody. Przez 3 dni będzie tak, że aż nas poderwało ze złości Źródło: fot

TVP podało informację, która z pewnością nie ucieszy znacznej części polskiego społeczeństwa. Majówka zbliża się szybkimi krokami, jednak nikt nie spodziewał się, że plany może popsuć jedyny czynnik, na który nie mamy wpływu.

TVP podało przewidywaną prognozę pogody na najbliższe dni. Okres poświąteczny w tym roku należy do bardzo nieregularnych pod względem warunków atmosferycznych, jednak ostatnio temperatura i słońce dały nam naprawdę mocno odczuć nie tylko piękną wiosnę, ale i zbliżające się lato. Niestety, ma to także swoje wady.

Słońce, wiatr i brak opadów przyczyniły się do wzrostu liczby pożarów w całym kraju. Niebezpieczeństwo było bardzo wysokie, a strażacy mieli pełne ręce roboty. Jednak już wkrótce czeka nas koniec upału i pogoda znów się całkiem odwróci. Nie ucieszy to z pewnością tych ludzi, którzy snuli plenerowe plany na koniec kwietnia i majówkę.

TVP podało prognozę pogody

Jak się okazuje, ciepła i słoneczna pogoda ma zakończyć się już pod koniec tego tygodnia. Nawet w sobotę mogą wystąpić lokalne opady, a od niedzieli temperatura w całym raju znacząco spadnie i wynosić będzie średnio 15 stopni Celsjusza. Opady, a nawet lokalne burze będą nam towarzyszyć przez całe trzy dni - we wtorek słupni rtęci mogą jeszcze bardziej obniżyć swój poziom, zatrzymując się na 12 stopniach.

To ochłodzenie ma jedna swoje plusy. Występujące w całym kraju pożary stwarzają ogromne zagrożenie. Strażacy apelowali o ostrożność, a Rządowe Centrum Bezpieczeństwa Wydało nawet specjalny komunikat w tej sprawie. W chwili obecnej ściółka leśna jest przesuszona do tego stopnia, że nie chłonie wody, lecz ją odbija. Aby spadło zagrożenie pożarowe potrzebne są długotrwałe, co najmniej kilkudniowe opady. I takie najpewniej czekają nas w najbliższych dniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pogoda na majówkę

Jednakże opady i niska temperatura z pewnością popsują plany osobom, które zamierzały spędzić ostatnie dni kwietnia, wybierając się na tak zwaną "majówkę". W tym względzie jest jednak także dobra informacja. Liczne opady powinny zakończyć się we wtorek wieczorem i środa powinna być już słoneczna, podobnie jak czwartek i piątek. Jednakże temperatura będzie utrzymywać się na podobnym poziomie 13-15 stopni, co sprawia, że majówka - pomimo tego że dość chłodna - ostatecznie nie zostanie popsuta przez złą pogodę.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Ta zbrodnia wstrząsnęła całą Polską
  2. Jaka fryzura ODMŁADZA po 50? Odejmij sobie lat włosami
  3. Kultowy serial powróci do TVN? Główna gwiazda produkcji nie ma wątpliwości
  4. Znany muzyk śpiewał, że będzie zabijał. Spełnił obietnicę
  5. Wielkie zmiany w 500 plus stały się faktem. Sejm pod osłoną nocy zlikwidował kluczowe kryterium
  6. 3-latek publicznie wyśmiany i szykanowany na oczach załamanej mamy. Przez "okropne" włosy

źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News