Proboszcz z Plebanii na TVP ostro o PiS. "Zaczną strzelać do ludzi"

Proboszcz z Plebanii na TVP ostro o PiS. "Zaczną strzelać do ludzi"

TVP od początku kadencji Prawa i Sprawiedliwości wspiera partię, jak tylko może, będąc ich swoistą tubą propagandową. Niektórzy jednak wyłamują się i otwarcie krytykują PiS tak, jak proboszcz z Plebanii. Stwierdził, że niedługo: "zaczną strzelać do ludzi".

TVP przyjmuje narracje typowo prorządową. Za taki, a nie inny wygląd Wiadomości odpowiada Jacek Kurski, który dba o to, aby eksperci oraz wiadomości podawane dalej, nie były niezgodne z linią, jaką trzyma Prawo i Sprawiedliwość. Głośno jest teraz o pewnej sprawie związanej z dzikami.

TVP i inne media o dzikach

W całej Polsce zawrzało, kiedy podano do wiadomości, że planowany jest odstrzał tysięcy dzików. Celebryci, politycy, jak również zwykli obywatele, ruszyli na pomoc zwierzętom i chcą wstrzymania całej nagonki na dziki. Mówią, że to jest całkowita eksterminacja tych zwierząt i nie pomoże to z walką z ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. TVP oraz inne media codziennie rozpisują się na ten temat. Zdania są jednak podzielone. Z informacji wynika, że rząd wcale nie zamierza zabijać tak wielkiej ilości dzików, a ta liczba wynika z niedomówień, gdyż odstrzał trwa już od zeszłego roku. Rolnicy oraz część myśliwych bronią decyzji o polowaniach, ponieważ dziki wchodzą w szkodę rolnikom i jest ich zdecydowanie za dużo. Wiele z nich wędruje również po miastach w poszukiwaniu jedzenia. Ludzie często zapominają, że to niebezpieczne zwierzęta, które są w stanie zabić.

Proboszcz z TVP ostro o pomyśle PiS

Mimo to kampania cały czas trwa. Na Facebooku głośno jest o petycjach do rządzących i wydarzeniach, które mają na celu ochronę tych zwierząt. Na ten temat wypowiedział się najbardziej znany "proboszcz" w Polsce, który grał w serialu TVP, księdza Antoniego Wójtowicza, w którego wciela się Włodzimierz Matuszak. Na swoim Facebooku napisał:DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Wystrzelają bobry, żubry, dziki, a potem tych, którzy mają inne poglądy i wreszcie będą żyli w kraju szczęśliwości - napisał Włodzimierz Matuszak. W komentarzach internauci wtórują mu i chwalą za odwagę. Piszą, że ma racje i po PiS można spodziewać się wszystkiego. Polityk Tomasz Cimoszewicz na swoim Twitterze napisał: - Rząd PiS postanowił zlikwidować dziki w Polsce. W imię walki z ASF zniszczy ekosystem w Polsce. Zamiast sfinansować bioasekurację w gospodarstwach rolnych - napisał poseł. Na razie nie wiadomo, czy cały protest coś wskóra. Coraz więcej osób zaczyna popierać postulaty obrońców zwierząt i możliwe, że rząd się ugnie pod naciskiem obywateli. tvp Screen Facebook ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Sprawy zaszły za daleko! Ujawnienie ostatniej taśmy Morawieckiego może pogrążyć PiS
  2. Po tragedii w Koszalinie rząd weźmie się za Biedronki?! Sklep pod ostrzałem
  3. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana
  4. Ile zarabia Beata Tyszkiewicz? To strasznie smutne, jaką ma emeryturę
  5. Na co chorowała Kora? Artystka zmagała się z przerażającą chorobą
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News