Serial „Gra o tron” bije rekordy popularności na całym świecie i najwidoczniej właśnie to zachęciło władze Telewizji Polskiej do stworzenia polskiego odpowiednika hitu opartego na powieści George’a R.R. Martina. Wiadomo również kiedy będzie miała miejsce premiera pierwszych odcinków.

Podczas przesłuchania przed Radą Mediów Narodowych w ramach konkursu na prezesa Telewizji Polskiej, obecny prezes TVP Jacek Kurski ujawnił, że „polska wersja Gry o tron” jest już na etapie tworzenia.

 – W tej chwili jest rozwijany literacko. Dwa odcinki będą nadawane prawdopodobnie w weekend, od wiosny 2017 roku – zdradził przed RMN Jacek Kurski.

Serial ma opowiadać o dynastii Jagiellonów, której historia jest bardzo barwna i bogata nie tylko w podboje i sukcesy na arenie wojennej ale także w skandale zarówno dyplomatyczne jak i obyczajowe.

Według komentujących zapowiedź Jacka Kurskiego, może to być jednak jedynie jego zagrywka taktyczna w celu utrzymania posady prezesa Telewizji Polskiej. Były dyrektor programowy TVP, Wojciech Hoflik, twierdzi, że skoro serial jest dopiero na etapie pisania, a jego premiera ma się odbyć już na wiosnę to albo jest to bardzo tania produkcja, albo totalny kicz.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

Zobacz również