Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej

Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej Źródło: pikio.pl

TVP doniosło o przerażającym zdarzeniu. Około 2 w nocy, w miejscowości Skórcz, doszło do zaprószenia ognia na wielkiej hali produkcyjnej, której powierzchnia wynosi 20 tysięcy metrów kwadratowych. Strażacy wciąż walczą z wielkim żywiołem.

TVP od poranka podaje bardzo niepokojącą wiadomość. W hali produkcyjno-magazynowej w miejscowości Skórcz wybuchł potężny ogień, który zaczął trawić ściany liczącego 20 tysięcy metrów kwadratowych budynku. Na miejscu pracuje 50 oddziałów straży pożarnej. Jak na razie strażakom nie udało się jeszcze opanować żywiołu.

TVP informuje. Pożar w Skórczu spalił halę produkcyjno-magazynową

Ogień na terenie firmy pojawił się tuż przed godziną 2 w nocy. Pracownicy, widząc płomienie oplatające budynek, próbowali go początkowo dogaszać. W momencie, w którym ogień wymknął się spod kontroli, znajdujący się na miejscu zdarzenia ludzie zaczęli uciekać. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a wszyscy na terenie obiektu ewakuowali się z niego.

– Nikt nie został poszkodowany, kilkunastu pracowników zdążyło się ewakuować na własną rękę – powiedziała Karina Stankowska z Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.

Strażacy przyjechali na miejsce zdarzenia tak szybko, jak się tylko dało. Z racji tego, że hala, na której pojawił się żywioł, była potężna, istniało wielkie ryzyko rozniesienia się ognia na kolejne budynki. Na szczęście, interwencja strażaków zapobiegła tragedii a płomienie skupiły się wyłącznie na terenie hali.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak doszło do pojawienia się ognia?

Pracujący w liczbie 50 oddziałów straży pożarnej strażacy jak na razie nie zgasili jeszcze budynku, co tylko pokazuje, jak wielka była skala pożaru. Na całe szczęście służb, hala produkcyjno-magazynowa położona jest tuż obok akwenu, dzięki czemu można regularnie uzupełniać wodę.

Nie wiadomo jeszcze, w jakich właściwie okolicznościach ogień pojawił się na hali. Wiele wskazuje na to, że powodem wybuchu ognia był nieszczęśliwy wypadek w trakcie pracy. Działające na miejscu służby będą musiały jednak ustalić, czy przypadkiem nie doszło do celowego podpalenia obiektu i czy na terenie placówki były akceptowane zasady BHP. Według ustaleń ogień będzie gaszony jeszcze przez kilka godzin.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Danuta Wałęsa ZMIAŻDŻONA przez Monikę Jaruzelską. Te słowa musiały BOLEĆ! Nie miała dla niej litości
  2. Dominice Gwit puściły wszystkie hamulce! Nikt nie sądził, że może zrobić coś TAKIEGO! Fani nie mogą dojść do siebie po tym, co pokazała
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News