Z TVP wyrzucono uwielbianego prezentera. Prezes stacji ujawnia prawdziwy powód

Z TVP wyrzucono uwielbianego prezentera. Prezes stacji ujawnia prawdziwy powód

TVP pozbywa się kolejnego prezentera! Jest to już kolejna, zaskakująca decyzja prezesa Telewizji Polskiej, Jacka Kurskiego. Jaki był prawdziwy powód? Czy to koniec czystek w TVP?

TVP zrezygnowało z usług popularnego prezentera, Pawła Orleańskiego, jako prowadzącego teleturniej "The Wall. Wygraj marzenia". Od pewnego czasu w mediach pojawiały się informacje o tym, by Orleański został zwolniony. Dopiero teraz okazały się one prawdą. Do sprawy odniósł się sam prezes Telewizji Polskiej. Jego zdaniem, główną przyczyną było to, ze Paweł Orleański nie poświęcił się całkiem TVP, lecz dalej pracował także u konkurencji. Według Jacka Kurskiego, to było wbrew jego założeniu o współpracy.

Kto zastąpi Pawła Orleańskiego w TVP?

- Mając świetnych prezenterów w TVP, poprzednia dyrekcja TVP1 uznała, że warto sięgnąć po kogoś z rynku. (...) Nie miałem wtedy o to pretensji, ale stawiałem jeden warunek - to będzie w pełni nasz człowiek, który zrezygnuje z innych aktywności. Dałem szansę i zachowałem się w pełni lojalnie, ale Pawła Orleańskiego ciągle widywałem u konkurencji - komentował swoją decyzje Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualne Media. Paweł Orleański prowadził w TVP program "The Wall. Wygraj marzenia" praktycznie od samego początku, czyli 2017 roku. Jacek Kurski oznajmił we wspomnianej rozmowie, że w zapowiedzianej na wiosnę kolejnej serii programu zastąpi go Maciej Kurzajewski. - Dzisiaj każdy dziennikarz sportowy może prowadzić show rozrywkowe. Telewizja idzie w kierunku live'ów. Wygrywają ci dziennikarze, którzy są przyzwyczajeni do reagowania i przeżywania emocji na żywo. Za mojej prezesury taką karierę robią dziennikarze sportowi, ponieważ są przygotowani na wyzwania telewizji live.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Paweł Orleański jest rozczarowany?

Dziennikarz skomentował tę informację za pośrednictwem Facebook'a. - Nie będę przed Wami ukrywał, że jest to dla mnie zaskakująca i bolesna wiadomość. Te wspólne trzy sezony, dające w sumie aż 52 odcinki wspaniałej przygody, były dla mnie cudownym doświadczeniem i ogromną zawodową lekcją. Dziękuję wszystkim współpracownikom za profesjonalizm i życzliwość, a także zaufanie, jakim mnie obdarzyliście - napisał na swoim profilu Orleański. Oprócz teleturnieju w TVP Paweł Orleański prowadzi również program "Galileo" w TV4 i to od aż 12 lat. Zrezygnowanie z tak długo prowadzonego przez siebie programu, na rzecz teleturnieju w TVP było nie do pomyślenia dla prezentera.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Dwie najważniejsze kobiety w życiu premiera Morawieckiego! Skoczyłby za nimi w ogień!
  2. Legendarny polski aktor ma o 38 lat MŁODSZĄ żonę?! Znał ją, gdy miała 2 lata!
  3. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: „Leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie”
  4. Co na to Julia Wieniawa? Baron zdradza szczegóły z ich "randki"
  5. „Lista grzechów” Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Plotek Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News