Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu

Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu Źródło: Pexels.com

TVP podało dramatyczne informacje. W trakcie jednego z porodów, który miał miejsce we wrocławskim szpitalu, doszło to tragedii, której przebieg mrozi krew w żyłach. Dziecko, które miało urodzić się zdrowe, zostało pozbawione główki. Bulwersującą sprawą zajmie się prokuratora we Wrocławiu.

TVP z samego rana podała informację, która potrafi zjeżyć włosy na głowie. W trakcie porodu na wrocławskim pogotowiu doszło do sytuacji, która jest przerażająca. W trakcie odbierania porodu lekarze popełnili karygodny błąd, który zakończył się niezwykle brutalną i zaskakującą śmiercią noworodka. Wstrząsającą sprawą zajmą się śledczy z prokuratury we Wrocławiu.

TVP zaskakuje widzów z samego rana. Wstrząsająca śmierć dziecka

Do tragicznej sytuacji doszło przed dwoma laty. Mieszkanka Wrocławia, wraz ze swoim ówczesnym mężem udała się na jeden z oddziałów porodowych, spodziewając się narodzin swojego drugiego dziecka. Wtedy jednak doszło do prawdziwie dramatycznych wydarzeń.

– Poczułam, jak lekarz z dużą siłą ciągnie dziecko za nogi. Powiedziałam, że mnie to bardzo boli i żeby przestał tak robić, bo tak nawet zwierząt się nie traktuje. Nagle cała sala zamarła. Ginekolog w trakcie porodu doprowadził do oderwania główki dziecka. Nie mogę się otrząsnąć z tego – mówi pani Natalia.

Pokrzywdzona przez lekarzy złożyła sprawę do prokuratury, zgłaszając możliwość popełnienia przestępstwa w trakcie porodu. Będzie to pierwsza sprawa tego typu w Polsce.

– Będziemy żądać zadośćuczynienia za naruszenie prawa pacjenta oraz zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej – wyjaśnia adwokat Małgorzata Hudziak.

Lekarz broni się przed zarzutami

Krzysztof S., który został posądzony o zabójstwo noworodka przyznaje, że nie miał intencji, aby skrzywdzić pacjentkę i rodzące się dziecko. Na swoją obronę wyznał, że maleństwo ważyło bardzo mało - ledwie 526 gramów, więc poród był związany z wielkim ryzykiem. Sam lekarz przyznaje, że oderwanie główki wynikało z małej wagi noworodka i przykrego zbiegu okoliczności.

Pani Natalia zdaje się nie przyjmować takich wyjaśnień ze strony lekarza. Według jej słów, życie, które teraz prowadzi jest prawdziwym dramatem. Po tragedii odwrócił się od niej nawet mąż, który był bliski popełnienia samobójstwa i po dziś nie jest sobie w stanie psychicznie poradzić z widokiem oderwanej główki dziecka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje brytyjski aktor. Śledczy podejrzewają zabójstwo na zlecenie!
  2. Zbigniew Wodecki miał romans z piękną aktorką? Podobno ukrywał to przed całym światem
  3. 3-letnia córka nie miała siły pozować do zdjęć na Instagrama. Okrutna reakcja matki
  4. "Nie możemy w to uwierzyć". Sławomir Malicki nie żyje
  5. Policja pozwoliła Pudzianowskiemu na burdę w hotelu? Nowe fakty w sprawie
  6. Siedział przy otwartej trumnie żony. To co się wydarzyło, poruszyło nas do głębi

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News