Afera wokół Notre Dame: 3 lata temu utajniono raport dot. dużego ryzyka pożaru w katedrze

Afera wokół Notre Dame: 3 lata temu utajniono raport dot. dużego ryzyka pożaru w katedrze Źródło: .

TVP udostępniło wyniki szokującego raportu. To, co eksperci zawarli w sprawozdaniu, zdenerwowało Francuzów. Tajne informacje mogły zapobiec tragedii.

TVP przekazało wiadomość o tajnym raporcie zawierającym ważne informacje o katedrze Notre Dame. Francuzi są wstrząśnięci tym, co zawiera dokument. Wiele z nich wciąż głęboko przeżywa pożar i zniszczenie jednego z najbardziej charakterystycznych zabytków Europy, dlatego każda nowa informacja o świątyni jest dla nich bardzo cenna. Czegoś takiego jednak się nie spodziewali.

TVP wyjawiło, co zawiera tajny raport. Informacje są wstrząsające

Raport, który TVP ujawniło, powstał już trzy lata temu dzięki specjalistom z Wersalu. Zawierał ważne dane dotyczące stanu katedry Notre Dame, takie jak wszelkie niedociągnięcia techniczne czy opis największych zagrożeń dla budynku.

Według badaczy, już wtedy stan poddasza był na tyle zły, że groził pożarem. Zaznaczyli też, że jeśli faktycznie dojdzie do takiego zdarzenia, iglica i dach zostaną całkowicie zniszczone, bowiem nie było tam żadnego skutecznego systemu, który uniemożliwiłby rozprzestrzenianie się płomieni. Obawiali się, że zwarcie elektryczne może doprowadzić do tragedii w ówczesnym stanie świątyni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak przekazuje TVP, ostrzeżenia ekspertów zostały jednak zignorowane, a wyniki raportu utajniono. Nie pomogły też wielokrotnie powtarzane apele z prośba o jak najszybsze rozwiązanie tych niebezpiecznych problemów. Takie postępowanie miało zapobiegać atakom terrorystycznym. Ukrywając informacje o newralgicznych punktach katedry liczyli, że nie zachęcą nikogo do umyślnego podpalenia tego obiektu. Jak się okazało, to nie atak terrorystyczny w końcu doprowadził do najgorszego scenariusza.

Francuzi są oburzeni. Nie mogą się pogodzić z tym, jak potraktowano wyniki raportu

Wyniki raportu zostały ujawnione, wywołując tym samym ogromną burzę wśród wstrząśniętych Francuzów. Ogromna część społeczeństwa nie wyobraża sobie, jak ktokolwiek mógł zlekceważyć tak ogromne zagrożenie dla cenne zabytku i nie zainteresować się tą kwestią o wiele wcześniej. Według nich opinia ekspertów od razu powinna zostać wzięta pod uwagę, a problem jak najszybciej wyeliminowany.

Uważają także, że poważne potraktowanie uwag specjalistów mogłoby uchronić Notre Dame przed tragicznym pożarem. Utajnienie informacji nie uchroniło jej przed najgorszym, a ostatecznie to nie atak terrorystyczny był powodem zniszczenia zabytku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Margaret OSZPECIŁA się dla ukochanego?! Zrobiła sobie tatuaż na piersiach
  2. Polska aktorka urodziła w wieku 60 lat. Nie dostała nawet zasiłku
  3. Barbara Kurdej - Szatan jest w ciąży?! "Brzusio rośnie"
  4. Podczas porodu oderwano dziecku główkę. Teraz sprawą zajmie się prokuratura we Wrocławiu
  5. Nagły zwrot w sprawie Bieniuka. Adwokaci oskarżycielki nie będą jej dalej reprezentować
  6. Dziś w nocy zamordowali dziennikarkę. TVN poinformował o ogromnej tragedii

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News