TVP podało druzgocące informacje. Wielki Polak zmarł nagle, we własnym domu

TVP podało druzgocące informacje. Wielki Polak zmarł nagle, we własnym domu Źródło: fot. wikimedia.org/Jon Sullivan

TVP przekazało właśnie druzgoczące wieści odnośnie śmierci wybitnego Polaka, który osiągnął w swoim życiu liczne sukcesy. Mężczyzna zmarł nieoczekiwanie w swoim własnym domu.

TVP przekazało informacje o śmierci profesora Jacka Namieśnika, który całe swoje życie naukowe związał z Politechniką Gdańską. To właśnie tam uzyskał tytuł zarówno doktora, jak i profesora, a specjalizował się w chemii analitycznej oraz chemii środowiska. Naukowiec odszedł w wieku 69 lat, we własnym domu. Najprawdopodobniejszą przyczyną zgonu była choroba serca.

TVP poinformowało o śmierci profesora Jacka Namieśnika

Profesor Namieśnik od 2016 roku pełnił funkcję rektora Politechniki Gdańskiej, a swoją funkcję miał pełnić do 2020 roku. Niestety wydarzenia z dzisiejszego dnia brutalnie przerwały jego żywot, jak i karierę naukową. Mężczyzna miał na swoim koncie ponad 800 publikacji naukowych, których był autorem lub je współtworzył. Dodatkowo zdobył również kilka patentów naukowych.

 - Odejście naszego rektora jest głębokim szokiem dla całej społeczności akademickiej PG, a także dotkliwą, bolesną stratą dla środowiska naukowego zarówno Trójmiasta, jak i całego naszego kraju - czytamy w komunikacie uczelni.

Do informacji o śmierci rektora politechniki odniósł się między innymi Jarosław Gowin poprzez swój profil na portalu Twitter. Polityk zaznaczył w swoim wpisie, że profesor Namieśnik był wybitnym naukowcem oraz zwolennikiem odważnych reform.

 - Smutna wiadomość dla polskiej nauki. Zmarł Prof. Jacek Namieśnik, wybitny uczony, znakomity rektor Politechniki Gdańskiej, zwolennik odważnych reform, wspaniały człowiek. R.I.P - napisał Jarosław Gowin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rektor Namieśnik zdobył również liczne nagrody oraz został odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uzyskał także tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie w Bukareszcie, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wojskowej Akademii Technicznej.

 - Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Pana Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia PG do prestiżowego grona uczelni badawczych - podało biuro prasowe uczelni.

Nie da się ukryć, że śmierć profesora Namieśnika kończy pewną erę w historii Politechniki Gdańskiej, jak i krajowego szkolnictwa wyższego. Coraz ciężej można znaleźć ludzi, którzy tak mocno są oddani swojej pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale” 
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor
  4. Dramat żony Wiśniewskiego. Przez rozwód musiała poddać się bardzo bolesnej operacji
  5. Z ostatniej chwili: Straszna katastrofa lotnicza. Samolot uderzył w helikopter

 

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News