TVP: nie żyje profesor Namieśnik
fot. wikimedia.org/Jon Sullivan
Karol Zaborowski - 14 Kwietnia 2019

TVP podało druzgocące informacje. Wielki Polak zmarł nagle, we własnym domu

TVP przekazało właśnie druzgoczące wieści odnośnie śmierci wybitnego Polaka, który osiągnął w swoim życiu liczne sukcesy. Mężczyzna zmarł nieoczekiwanie w swoim własnym domu.

TVP przekazało informacje o śmierci profesora Jacka Namieśnika, który całe swoje życie naukowe związał z Politechniką Gdańską. To właśnie tam uzyskał tytuł zarówno doktora, jak i profesora, a specjalizował się w chemii analitycznej oraz chemii środowiska. Naukowiec odszedł w wieku 69 lat, we własnym domu. Najprawdopodobniejszą przyczyną zgonu była choroba serca.

TVP poinformowało o śmierci profesora Jacka Namieśnika

Profesor Namieśnik od 2016 roku pełnił funkcję rektora Politechniki Gdańskiej, a swoją funkcję miał pełnić do 2020 roku. Niestety wydarzenia z dzisiejszego dnia brutalnie przerwały jego żywot, jak i karierę naukową. Mężczyzna miał na swoim koncie ponad 800 publikacji naukowych, których był autorem lub je współtworzył. Dodatkowo zdobył również kilka patentów naukowych.

Katarzyna Dowbor nazwisko panieńskieNiewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna DowborCzytaj dalej

- Odejście naszego rektora jest głębokim szokiem dla całej społeczności akademickiej PG, a także dotkliwą, bolesną stratą dla środowiska naukowego zarówno Trójmiasta, jak i całego naszego kraju - czytamy w komunikacie uczelni.

Do informacji o śmierci rektora politechniki odniósł się między innymi Jarosław Gowin poprzez swój profil na portalu Twitter. Polityk zaznaczył w swoim wpisie, że profesor Namieśnik był wybitnym naukowcem oraz zwolennikiem odważnych reform.

- Smutna wiadomość dla polskiej nauki. Zmarł Prof. Jacek Namieśnik, wybitny uczony, znakomity rektor Politechniki Gdańskiej, zwolennik odważnych reform, wspaniały człowiek. R.I.P - napisał Jarosław Gowin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

anna przybylskaTe zdjęcia Anny Przybylskiej rozrywają serce. Wzruszające momentyCzytaj dalej

Rektor Namieśnik zdobył również liczne nagrody oraz został odznaczony między innymi Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Uzyskał także tytuł doktora honoris causa na Uniwersytecie w Bukareszcie, Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i Wojskowej Akademii Technicznej.

- Politechnika Gdańska zajmowała szczególne miejsce w sercu Pana Profesora. Związał z nią całą swoją karierę naukową, zawsze stawiając na pierwszym miejscu troskę o rozwój naszej uczelni. Swój trud i wysiłek skupiał zwłaszcza na dążeniu do wprowadzenia PG do prestiżowego grona uczelni badawczych - podało biuro prasowe uczelni.

Nie da się ukryć, że śmierć profesora Namieśnika kończy pewną erę w historii Politechniki Gdańskiej, jak i krajowego szkolnictwa wyższego. Coraz ciężej można znaleźć ludzi, którzy tak mocno są oddani swojej pracy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Niewielu o tym pamięta. Tak kiedyś nazywała się Katarzyna Dowbor
  4. Dramat żony Wiśniewskiego. Przez rozwód musiała poddać się bardzo bolesnej operacji
  5. Z ostatniej chwili: Straszna katastrofa lotnicza. Samolot uderzył w helikopter

danuta stenkaDanuta Stenka zmagała się ze straszliwą chorobą. Te objawy spędzały jej sen z powiekCzytaj dalej

źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News