Uważajcie na siebie w święta! TVP przekazała wiadomość o tragicznym wypadku

Uważajcie na siebie w święta! TVP przekazała wiadomość o tragicznym wypadku Źródło: Pixabay.com/diegoparra

TVP podało szczegóły tragicznego wypadku samochodowego. To wydarzenie powinno być przestrogą dla wszystkich kierowców, którzy w czasie świąt wyruszają w daleką podróż. Powinni jechać szczególnie ostrożnie.

TVP przekazało bardzo smutną wiadomość o tragicznym wypadku. Stacja ma nadzieję, że nagłośnienie tego przypadku będzie ostrzeżeniem dla wszystkich kierowców. To bardzo ważny apel, bowiem ogromna część społeczeństwa będzie w najbliższych dniach pokonywać setki kilometrów.

TVP apeluje o ostrożność na drogach. Już miał miejsce okropny wypadek

Święta to zawsze czas, w którym wiele osób decyduje się wyruszyć w długą trasę. Często pokonują kilometry autostrad, obwodnic i innych dróg wymagających specyficznego zachowania. Podczas takich tras, pośpiech jest najgorszym doradcą. Niektórzy zapominają, jak fatalne konsekwencje może mieć jazda w zawrotnym tempie. 

Prawdopodobnie to właśnie brawura jazda jest odpowiedzialna za dramat na drodze krajowej nr 42. Jak donosi TVP, na trasie Kluczborka do Namysłowa, kierujący pojazdem osobowym z nieznanych przyczyn wypadł z jezdni i uderzył w ścianę budynku gospodarczego. Droga będzie zablokowana, dopóki trwa akcja ratunkowa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skutki wypadku są tragiczne. Jedna z osób które znajdowały w pojeździe, zmarła na miejscu, druga odniosła poważne obrażenia. To okropny dramat dla rodzin, które z pewnością czekały na nich przy wielkanocnym stole.

Takich zdarzeń może być więcej. Kierowcy powinni mieć się na baczności

Boże Narodzenie czy Wielkanoc to momenty, w którym każdy się śpieszy, każdy chce jak najszybciej dotrzeć do celu i mało kto bacznie obserwuje jezdnię. Tymczasem niebezpieczeństw na drogach jest bardzo wiele - nieznajome trasy, dziury w nawierzchni, przebiegające zwierzęta i, oczywiście, nieuważni kierowcy. 

W tym szczególnym czasie warto podwoić swoją nieufność do innych uczestników ruchu drogowego i jeszcze mocniej koncentrować się na jeździe. Przestrzeganie przepisów, zwłaszcza tych związanych z ograniczeniem prędkości, może być decydujące o szczęśliwym finale każdej podróży. Każda osoba, która zamierza spędzić za kółkiem kilka godzin, powinna zasiąść za kierownicę wypoczęta oraz powinna zaplanować odpowiednie postoje, które pomogą nieco odpocząć podczas kursu.

TVP przypomina, że trzeba także uważać na liczne patrole policji kontrolujące pojazdy. Będą brali pod uwagę szybkość jazdy, stan techniczny wozu, ważne dokumenty oraz trzeźwość kierowców. Warto samemu sprawdzić te rzeczy, zanim zrobi to funkcjonariusz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tajemnica ostatnich godzin życia Anny Jantar ujawniona! Tuż przed TRAGICZNYM lotem piosenkarka nie była sama! Nie uwierzycie, co robiła!
  2. Córka sławnej piosenkarki została BRUTALNIE zamordowana. Tą tragedią żyła cala Polska
  3. To zdjęcie księżnej Diany przeszło do historii. Nikt nie zauważył jednego szczegółu
  4. 22-letnia Anna zmarła podczas stosunku. Porażająca tragedia
  5. Dowbor po kilku miesiącach odwiedziła rodzinę, której remontowała dom. Dramatyczny widok, prawie się popłakała
  6. Porażające słowa Jackowskiego o pożarze Notre Dame. Jasnowidz ostrzega, to dopiero początek koszmaru

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News