TVP pochwaliło się ogromnym sukcesem. Nie uwierzyli nawet pracownicy stacji

TVP pochwaliło się ogromnym sukcesem. Nie uwierzyli nawet pracownicy stacji

TVP od dłuższego czasu regularnie chwali się rosnącymi wynikami oglądalności. I choć już nieraz w historii stacji publikowano niepoprawne obliczenia i kompromitujące nagłówki, to wyemitowane ostatnio informacje pobiły wszystko. Nawet szef portalu TVP.Info nie mógł uwierzyć własnym oczom...

Podczas sobotniego wydania "Wiadomości" Michał Adamczyk podziękował widzom i pochwalił się osiągnięciami stacji: - A teraz podziękowania dla państwa, wszystkich widzów Telewizji Polskiej, i gratulacje dla całego zespołu TVP Info. W maju kanał informacyjny Telewizji Polskiej zanotował wysoki, prawie 8-procentowy wzrost oglądalności - ogłosił. W dalszej części materiału zaprezentowano na wykresie słupkowym faktyczny wzrost oglądalności. Zaprezentowane dane pochodziły z badania Nielsen Audience Measurement. Wynika z nich, że stacja uzyskała największy do tej pory przyrost punktów procentowych, bo aż 7,7 proc., podczas gdy główny rywal TVN24 - tylko 2,4 proc. Mimo to wciąż TVN24 ma większą ogólną oglądalność. Stanowi bowiem 4,55 proc. w rynku oglądalności, podczas gdy TVP Info (mimo większego wzrostu) ma tylko 3,64 proc. udziału w rynku.

TVP Info liderem oglądalności?

Wydaniu "Wiadomości" towarzyszył pasek "Duży wzrost oglądalności TVP Info". Dzień później sama stacja postanowiła jeszcze raz pochwalić się uzyskanym wynikiem - tym razem jednak pasek był przesadzony. Nazwali siebie "liderem oglądalności", mimo że wyniki badań wyraźnie wskazywały TVN24 na prowadzeniu. Dziennikarze i politycy opozycji natychmiast wyśmiali na Twitterze kompromitującą pomyłkę stacji. "Takie rzeczy tylko w #TVPiS" wskazał Arkadiusz Myrcha, poseł z Platformy Obywatelskiej. W tym samym wpisie oznaczył szefa TVP Info. Co odparł Samuel Pereira? Stwierdził, że pasek z nagłówkiem to "fejk, jakich ostatnio wiele". Na nieszczęście Samuela, pasek był autentyczny, co potwierdziło wielu internautów. Czyżby sam szef stacji nie zdawał sobie sprawy, co jest na niej nadawane? Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. TRZECI polityk PiS i jedna z najważniejszych osób w państwie w szpitalu
  2. TVN oszukało Polaków! Właśnie zostali upokorzeni, o tym mówi cały kraj
  3. Na Rydzyka patrzy cały świat. To może być jego koniec
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News