TVP przekazała smutną informację. Nie żyje zasłużony samorządowiec

TVP przekazała smutną informację. Nie żyje zasłużony samorządowiec Źródło: fot. wikimedia.org

TVP przekazało bardzo smutną informację dla całego województwa warmińsko-mazurskiego. Odszedł zasłużony samorządowiec, który zasłyną swoim profesjonalizmem i ogromem wiedzy.

TVP na łamach swojego portalu poinformowało o śmierci jednego z najważniejszych samorządowców w województwie warmińsko-mazurskim. Jednak stacja nie była pierwszym źródłem tej jakże smutnej informacji. O wszystkim doniósł sam marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. Polityk zrobił to za pośrednictwem mediów społecznościowych, a jego wiadomość następnie obiegła całą Polskę. Marek Bauman swoją funkcję pełnił od wielu lat, mimo zmian w samorządzie. Teraz wszyscy jego byli i aktualni współpracownicy pogrążyli się w żałobie.

TVP: nie żyje Marek Bauman

Marek Bauman jako samorządowiec zaczął działać już w 1991 roku. Początkowo w olsztyńskim ratuszu, ale już 9 lat później przejął funkcję skarbnika całego województwa warmińsko-mazurskiego, którą pełnił do samego końca. Mężczyzna miał bardzo dobrą opinię, jeżeli chodzi o swoją pracę i to niezależnie od tego, kto aktualnie górował w samorządach. Bauman zawsze był chwalony za swój profesjonalizm oraz obeznanie w przepisach finansowych. Śmierć urzędnika jest potwornym ciosem dla całego regionu, którego problemy znał doskonale. Co więcej, jego wiedza na temat dysponowania dostępnymi środkami również była na ponad przeciętnym poziomie i jego następcy bardzo ciężko będzie go zastąpić.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM: - Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Marka Baumana, wielce zasłużonego dla regionu wieloletniego skarbnika województwa. Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi. Panie Skarbniku, dziękujemy za służbę na rzecz Warmii, Mazur i Powiśla. Zapewniamy o naszej nieustającej pamięci - napisał Gustaw Marek Brzezin. Marek Bauman odszedł mając 73 lata. Prywatnie był wielkim miłośnikiem żeglarstwa, nurkowania, fotografowania i turystyki rowerowej. Bez wątpienia ciężko już znaleźć tak wykwalifikowanych urzędników, którzy równie sumiennie podchodzą do swojej pracy. Cała redakcja Pikio.pl przekazuje rodzinie oraz przyjaciołom szczere wyrazy współczucia. Niech spoczywa w pokoju.Najlepsze newsy dnia:

  1. Barbara Kurdej-Szatan zarabia MONSTRUALNE pieniądze. Od kwot ugną ci się kolana
  2. Pola Raksa brutalnie zgwałcona i ukrzyżowana. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
  3. Po Bartłomieju M. czas na Macierewicza? NIK zawiadomił prokuraturę
  4. Najnowszy sondaż po taśmach Kaczyńskiego. Wynik PiS dziwi opozycję
  5. Bartłomiej M. trafi do aresztu na 3 miesiące. Poręczenie Rydzyka nie pomogło
  Następny artykuł