Koszmar w wielkanocny poranek, TVP informuje o niewyobrażalnej tragedii. Blisko 200 ofiar ataków w Sri Lance

Koszmar w wielkanocny poranek, TVP informuje o niewyobrażalnej tragedii. Blisko 200 ofiar ataków w Sri Lance Źródło: YouTube - euronews (in English)

TVP postanowiło poinformować widzów o niewyobrażalnej tragedii, do jakiej doszło dziś w Sri Lance. W jej wyniku śmierć poniosło blisko 200 osób, a wiele wskazuje na to, że nie jest to wcale koniec koszmarnych wiadomości. Liczba zmarłych może wzrosnąć.

TVP przekazało straszne wiadomości na temat serii wydarzeń, do których doszło dzisiaj na Sri Lance. Dowiedzieliśmy się, że w ich wyniku doszło do śmierci ponad dwustu osób, choć możemy być niemal pewni, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Poza zmarłymi na mniejsze lub większe problemy zdrowotne narzeka obecnie również kilkaset innych osób. 

Przerażające jest przede wszystkim to, że liczba ofiar stale rośnie, w związku z czym możemy być pewni, że dopiero za kilka godzin poznamy ostateczną liczbę poszkodowanych w trakcie tragicznych zdarzeń. Niestety wszystko przemawia za tym, że tragedia jest efektem działań terrorystów, którzy dokładnie zaplanowali swoje działania dzisiejszego dnia.

TVP informuje o wielkiej tragedii w Sri Lance

Dramat rozpoczął się kilka godzin temu, gdy w trzech kościołach doszło do wybuchów, o czym informuje TVP. Dowiedzieliśmy się, że wszystkie eksplozje miały miejsce mniej więcej w tym samym czasie. Po chwili ukazały się wieści, że podobna historia wydarzyła się także w trzech hotelach. Z początku pojawiały się wiadomości o licznych ofiarach, ale nikt nie decydował się na żadne szacunki.

Po czasie doszło do kolejnych dwóch wybuchów, dzięki czemu stało się jasne, że doszło do wielkiego ataku terrorystycznego. Wszystko dzieje się w okolicach Kolombo, stolicy Sri Lanki. Początkowe informacje mówiły o 50 ofiarach, ale potem zostały one uaktualnione o wiadomość, że dane te dotyczą tylko jednej ze świątyń. Obecnie liczba ofiar wynosi blisko 200 śmiertelnych, poszkodowanych jest kilka razy więcej.

MSZ póki co nie poinformował o zagrożeniu Polaków przebywających na Sri Lance. Ukazały się wiadomości, że ministerstwo nie otrzymało wiadomości, jakoby którakolwiek z ofiar lub osób poszkodowanych pochodziła z Polski.

TVP przekazuje dramatyczne wiadomości

Póki co żadna z grup terrorystycznych nie przyznała się do zamachu, lecz działania przeprowadzone przez śledczych na miejscu potwierdzają, że przynajmniej dwie z eksplozji były przeprowadzone przez zamachowca-samobójcę. Wiele wskazuje więc na to, że doszło do dobrze zorganizowanej akcji, która została zaplanowana bardzo dokładnie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W całym kraju trwa wielkie poruszenie służb, które zostały wezwane do działania w kryzysowej sytuacji. Część z nich stara się zapobiec dalszym tragediom, inni próbują ratować tych, którzy przeżyli wybuchy. Możemy być niemal pewni, że dziś wieczorem poznamy ostateczną liczbę ofiar. Z pewnością będzie ona jeszcze bardziej przerażająca niż ta, którą znamy obecnie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska w SZOKUJĄCYCH słowach o emeryturze Polaków. "Praca do 80. roku życia lub więcej". Czy ona OSZALAŁA?
  2. Córka znanego aktora zmarła w męczarniach na raka jajnika. Osierociła dwójkę dzieci
  3. Agnieszka ma najgorsze możliwe nazwisko. Gdy musi się przedstawić zalewa ją zimny pot
  4. Duma polskiego aktorstwa dostaje głodową emeryturę. ZUS śmieje mu się w twarz
  5. Kolejny pożar. Znowu w Polsce, dym widać z 30 kilometrów

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News