Koszmarne informacje TVP! Nie żyje zwierzak, którego kochali Polacy

Koszmarne informacje TVP! Nie żyje zwierzak, którego kochali Polacy Źródło: Pikio.pl

TVP podało wstrząsającą informację, która złamie serce wszystkim miłośnikom zwierząt. Nie żyje ulubieniec tysięcy Polaków. Dla miłośników zwierząt to okropne informacje.

TVP poinformowało właśnie o śmierci drapieżnika, który był popularnym pupilem mediów w całej Polsce. Zwierzę od dłuższego czasu chorowało, a ostatnio wskutek wyraźnego osłabienia nagle zmarło.

TVP doniosło o smutnej sytuacji, która miała miejsce w trójmiejskim zoo

Cytra to niedźwiedź brunatny, którego uwielbiali mieszkańcy Trójmiasta. Zwierzę przebywało przez wiele lat w gdańskim zoo, gdzie trafiło z cyrku. Niedźwiedź zmarł w wieku 43 lat, a w ogrodzie zoologicznym po raz pierwszy pojawił się w latach 90.

Przez większość czasu zwierzę cieszyło się dobrym zdrowiem i nieustannie doglądane było przez swoich opiekunów, dla których stało się "oczkiem w głowie". Wiadomość o śmierci uwielbianego zwierzaka była dla nich ogromnym ciosem. Placówka nie będzie już taka sama, bowiem tysiące turystów odwiedzało zoo głównie dla niedźwiadka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mimo wielu lat spędzonych w dobrych warunkach, w pewnym momencie stan zdrowia zwierzęcia zaczął się dramatycznie pogarszać przez wiek zwierzęcia. Niedźwiedziowi brunatnemu coraz bardziej doskwierał problem ze wzrokiem, a do tego z czasem dochodziły kolejne dolegliwości. Lekarze starali się pomóc Cytrze, ale bezskutecznie. Terapia nie przyniosła oczekiwanego skutku.

 - Zastosowane leczenie farmakologiczne nie przynosiło długotrwałego efektu. Kilka miesięcy temu zastosowaliśmy u Cytry innowacyjną metodę leczenia: w stawy wstrzyknięto bogatopłytkowe osocze pozyskane z jej własnej krwi. Zabieg przyniósł natychmiastową ulgę naszej podopiecznej w mgnieniu oka stawiając ją na nogi! Wrócił jej apetyt, chęć uczestniczenia w treningach medycznych oraz radość ze spacerowania po wybiegu - brzmi oficjalna sytuacja z zoo, którą udzielono portalowi TVP.

To ogromna strata dla gdańskiego zoo i wszystkich pracowników, którzy przez wiele lat opiekowali się niedźwiedziem. Zasmuceni są z pewnością wszyscy, którzy mieli okazję zobaczyć misia na własne oczy i przekonali się, jak sympatycznym był zwierzęciem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa zmiażdżyła Rydzyka! "To nie jest ojciec, to polityk i biznesmen. ŻERUJE na biednych!"
  2. Gwiazda reality-show została ZAMORDOWANA przez swojego kochanka. 8 razy uderzył ją młotkiem w głowę
  3. Mama bardzo cieszyła się ze ślubu córki. Gdy dowiecie się, kim jest jej wybranek, zdębiejecie
  4. Julia Wieniawa znowu zaskakuje na Instagramie. "Co Ty masz na głowie?!"
  5. Porażające informacje Polsatu. To nie była zwykła trąbo powietrzna, tylko rzadkie tornado klinowe
  6. Tysiące interwencji służb, widmo powodzi coraz większe. TVN ostrzega przed kolejnymi nawałnicami

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News