TVP właśnie poinformowało o śmierci jednej z najważniejszych dziennikarek ostatnich dekad. Nie żyje Krystyna Grzybowska. Była związana między innymi z „Wprostem” i „Gazetą Polską”. Miała 77 lat.

TVP zamieściło informację o tym, że zmarła jedna z najwybitniejszych dziennikarek ostatnich dekad. Krystyna Grzybowska przez wiele lat współpracowała z tygodnikiem „Wprost” oraz „Gazetą Polską”. W latach 90-tych była korespondentką „Rzeczpospolitej” w Bonn. Związała się także z portalem wPolityce.pl. Była wdową po zmarłym w 2009 roku Macieju Rybińskim.

Dziennikarska rodzina Rybińskich. Kim była Krystyna Grzybowska?

Podobno jeszcze wczoraj wysłała felieton do tygodnika „Sieci”, a śmierć zaskoczyła zarówno jej bliskich, jak i polityków, którzy natychmiast zaczęli przesyłać kondolencje córce dziennikarki. O śmierci mamy kobieta poinformowała na Twitterze.

– Nie żyje Krystyna Grzybowska, wybitna dziennikarka, świetnie rozumiała politykę międzynarodową, zawsze broniła interesów. Cześć Jej pamięci! Wyrazy wielkiego współczucia – napisał Ryszard Czarnecki, polityk Prawa i Sprawiedliwości.

– Krystyna Grzybowska nie żyje. O jej śmierci poinformowała córka. Bardzo mądra kobieta, świetne pióro. Ogromna strata dla polskiego dziennikarstwa. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie – skomentował Samuel Pereira, szef portalu TVP Info.

Kondolencje i wspomnienia o dziennikarce płyną zarówno ze świata polityki, jak i mediów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

15 gwiazd, które cudem uniknęły śmierci [ZDJĘCIA]

TVP w żałobie. Odeszła wybitna dziennikarka

Wspomnienie Krystyny Grzybowskiej opublikowało TVP. Urodziła się w 1940 roku w Wilnie. Po stanie wojennym musiała wyjechać do Niemiec. Zajmowała się stosunkami międzynarodowymi, komentując także relacje w Europie. Często komentowała stosunki polsko-niemieckie. W swojej pracy była zaangażowana w sprawy Polski na świecie. Znana była z analiz społecznych. Oceniała także kondycję współczesnej polityki.

Była wdową po wybitnym dziennikarzu Macieju Rybińskim, który zajmował najważniejsze pozycje w polskich tygodnikach. Był także autorem kilku książek, komentujących bieżące sprawy polityczne. Córka małżeństwa również jest dziennikarką. Aleksandra Rybińska współpracuje między innymi z tygodnikiem „Sieci”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Opozycja w żałobie. Nie żyje szanowana posłanka na Sejm, wstrząsająca śmierć
  2. Mariusz Błaszczak przekazał smutne informacje. Nie żyje bohater narodowy
  3. Nie żyje artysta operowy. Fani są zgodni, to koniec pewnej epoki

10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]

Zobacz również

ŹRÓDŁOonet.pl

Absolwentka twórczego pisania Uniwersytetu Łódzkiego i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka Pikio.pl