TVP pogrążyło się w żałobie. Nie żyje mężczyzna, który stał się ikoną światowego kina, a zasłynął z kultowej roli w legendarnym serialu uwielbianym przez całe pokolenia Polaków i nie tylko.  

TVP przez wiele lat było jedyną telewizją w Polsce, co zapewniało jej ogromną oglądalność oraz pozwoliło wsławić się emitowaniem wielu międzynarodowych hitów, które w żaden inny sposób nie były dostępne Polakom. Dzięki temu do tej pory starsze pokolenia postrzegają TVP jako łącznik ze światem „zachodnim” i źródło rozrywki międzynarodowej.

Właśnie pojawiła się wyjątkowo smutna informacja – zmarła ikona jednego z najbardziej lubianych i legendarnych seriali emitowanych przez Telewizję Polską. Przez lata cieszył się uwielbieniem milionów widzów na całym świecie, a jego postać przeszła do historii jako kultowa.

Nie żyje aktor kultowego serialu TVP

Właśnie pojawiła się w mediach wstrząsająca informacja – nie żyje Morten Grunwald. Mężczyzna był jedynym żyjącym jeszcze członkiem legendarnego „Gangu Olsena”. Jak podaje „Politiken”, wybitny duński aktor od dawna zmagał się z rakiem płuc, lecz w środę 14 listopada przegrał walkę. Miał 83 lata.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Monika Zamachowska i jej rodzinne sekrety. Nie uwierzycie, kto jest jej kuzynem!

Benny Frandsen z „Gangu Olsena”

„Gang Olsena” jest legendarną serią czternastu duńskich komedii kryminalnych, które zawładnęły sercami widzów na całym świecie. W naszym kraju serial emitowany był przez TVP, które w tamtym czasie wiodło prym na rynku mediów. Morten Grunwald na ekranach pojawił się w 1968 roku i wcielił się w postać złodzieja-nieudacznika Benny’ego Frandsena. Jego cechą charakterystyczną były żółte skarpetki oraz specyficzne podejście do życia.

Od czasu produkcji „Gangu Olsena” Frandesen dał się poznać jako osoba wyjątkowo ambitna i niechętna do kompromisów. Dążył do realizacji swoich celów, powszechnie mówiono o nim jako o zapalonym twórcy teatralnym. W ostatnich latach nie było o nim zbyt głośno w mediach, jedną niezwykle znamienitą rolę zagrał w duńskim dramacie „Eksperyment” z 2010 roku, w którym wcielił się w postać pana Omanna.

ZOBACZ TAKŻE:  

  1. Kontrowersyjny gwiazdor TVP nie wytrzymał! MIAŻDŻY PiS
  2. Papież Franciszek zdecydował! Gigantyczne, rewolucyjne zmiany w Kościele
  3. Znaki zodiaku, które mają nosa do interesów! Wróży się im duże pieniądze
  4. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
  5. Monika Jaruzelska straciła dwie najważniejsze osoby. Ogromna tragedia w jej życiu

"Rolnik szuka żony": Nikt się tego nie spodziewał! Zaskakujące zwroty akcji w programie

ŹRÓDŁOonet.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.