Świąteczna tragedia, którą żyje cały świat. TVP przekazało właśnie, że nie żyje 290 osób

Świąteczna tragedia, którą żyje cały świat. TVP przekazało właśnie, że nie żyje 290 osób Źródło: Pixabay/goszka

TVP przekazało kolejne informacje na temat tragedii, która przeraziła cały świat. Według najnowszych medialnych doniesień w zamachach zginęło 290 osób.

TVP przekazało najnowsze informacje na temat liczby ofiar zamachów, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance. Wiadomość o zamachach, do których doszło w tamtejszych kościołach i hotelach, zakłóciła spokój świątecznego poranka. Liczba ofiar wzrastała z godziny na godzinę. Największe agencje prasowe na świecie podawały różne informacje na ten temat.

Bilans ofiar tragicznych wydarzeń jest wstrząsający. Według najnowszych medialnych doniesień, życie straciło więcej osób niż początkowo się wydawało. W pierwszych godzinach po tragedii serwisy informacyjne podawały, że liczba ofiar nie przekracza 200 osób. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej dramatyczna.

TVP: W zamachach na Sri Lance zginęło 290 osób

TVP poinformowało właśnie, że bilans zabitych podczas ataków, do których doszło na Sri Lance znowu wzrósł. Najnowsze doniesienia mówią o 290 zabitych i 500 rannych. Policja zatrzymała 24 osoby podejrzane o udział w zamachach, jednak żadna osoba ani organizacja nie przyznaje się do organizacji.

Jednak liczba, o której informuje TVP, nie jest jeszcze ostateczna. Niektórzy ranni są w tak dramatycznym stanie, że nie wiadomo, czy lekarzom uda się ich uratować. Media nie informują jeszcze o narodowościach osób, które zginęły w atakach. Mówi się, że wśród ofiar było 37 cudzoziemców, jednak w wielu przypadkach identyfikacja zwłok jest bardzo trudna ze względu na ich stan.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

To największa tragedia od zakończenia wojny domowej w 2009 roku

Nie ma wątpliwości, że są to najbardziej dramatyczne wydarzenia od zakończenia wojny domowej, która miała miejsce w 2009 roku. Na razie nie wiadomo, kto stoi za atakami, które w wielkanocny poranek wstrząsnęły całym światem. Władze mówią o samobójczych atakach terrorystycznych, jednak w mediach pojawiają się również głosy, że buddyjska młodzież ostatnio się radykalizuje w kierunku nacjonalizmu.

TVP przekazało, że władze podjęły niezbędne działania, aby zidentyfikować sprawców i nie dopuścić do kolejnych ataków. Środowisko międzynarodowe potępiło zamachowców. Słowa wsparcia dla rodzin ofiar przekazał również papież Franciszek w czasie wielkanocnego błogosławieństwa Urbi et Orbi. W najbliższym czasie należy się spodziewać nowych informacji w sprawie liczby ofiar zamachów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile żon miał Janusz Gajos? Nie uwierzycie, że aż TYLE! Wybitny aktor miał pecha do kobiet
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Eksperci twierdzą, że nie będzie żadnych 13-tych emerytur. Wyjaśnili prosty powód
  4. Olivier Janiak tak się nie nazywa! Ujawniono jego prawdziwe imię
  5. Marta Kaczyńska nie mogła w to uwierzyć. Bliskie osoby potraktowały ją okrutnie
  6. Gwiazda "Rolnik szuka żony" pochwaliła się dzieckiem. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół

źródło: TVP Info

 

 

Następny artykuł
tvp
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News