Wielka Sobota zaczęła się źle. Nie żyje wyjątkowa osoba

Wielka Sobota zaczęła się źle. Nie żyje wyjątkowa osoba Źródło: Fot. Pixabay.com/Artem_Apukhtin

TVP właśnie przekazało straszną i wstrząsającą wiadomość, w którą ciężko uwierzyć. Wielka Sobota zaczęła się wyjątkowo źle i boleśnie. Nie żyje niezwykła osoba, która fascynowała miliony na całym świecie.

TVP właśnie opublikowało wyjątkowo przykrą wiadomość, która wstrząsnęła całym światem. Choć Wielka Sobota jest wyjątkowym dniem, zwłaszcza w kalendarzu katolickim, w tym roku dzień ten zapamiętany zostanie na długo również z innego, rozrywającego serce powodu. 

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez TVP, w Monroe w stanie Connecticut w Stanach Zjednoczonych zmarła sławna Lorraine Warren. Kobieta była wielką postacią, która fascynowała i intrygowała miliony ludzi na całym świecie. To dzięki jej niezwykłej działalności miliony ludzi oglądać mogły oglądać tak kultowe horrory, jak choćby wstrząsająca "Obecność". Wraz z mężem poświęciła się badaniu zjawisk paranormalnych, które od lat są również źródłem wielu kontrowersji.

TVP przekazało straszną informację. Nie żyje matka chrzestna najlepszych horrorów na świecie

Jak podało właśnie TVP, w wieku 92 lat zmarła Lorraine Warren. Wraz z mężem Edem zmarłym w 2006 roku przez lata zajmowała się badaniem zjawisk paranormalnych. Ostatecznie szacuje się, że udało im się przyjrzeć ponad 10 tysiącom takich sytuacji powszechnie uważanych za paranormalne, a spisane przez nich historie bardzo często zostawały zaadaptowane lub inspirowały do tworzenia różnych produkcji podbijających serca widzów na całym świecie. 

Oprócz wielu seriali dokumentalnych, na bazie ich zapisków i relacji powstały także najsłynniejsze horrory, m.in. seria "Obecność", która podbiła światowe rynki, czy "Amityville Horror". Swoją pracę oraz pasję traktowali wyjątkowo poważnie. Założyli w Nowej Anglii Stowarzyszenie ds. Badań Parapsychologicznych, publikowali wiele prac naukowych dotyczących badanych przez nich spraw oraz prowadzili wykłady na uczelniach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Niecodzienna pasja małżeństwa wywoływała wiele kontrowersji

Tematyka działań tego niezwykłego małżeństwa intrygowało miliony, ale nie zabrakło wokół nich również wielu kontrowersji. Wiele osób nie mogło uwierzyć, że Lorraine po śmierci męża postanowiła otworzyć prywatne muzeum okultystyczne. Zgromadziła w nim wiele "opętanych" przedmiotów ze swojej kariery zawodowej, w tym rzeczy używane przy rytuałach czy podejrzane fotografie i obrazy wprawiające gości w osłupienie. 

Zgromadziła się także pokaźna grupa sceptyków ich działalności. Jak podaje TVP, New Englan Skeptical Society w 1997 roku stwierdziło, że wyniki ich działalności bardziej przypominają zwykłe anegdotki, niż jakiekolwiek dowody na istnienie zjawisk paranormalnych. Sugerowano, że mogli prowadzić działalność mającą na celu zapewnienie im sławy i rozpoznawalności, a nie naukowe gromadzenie dowodów. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Ile żon miał Janusz Gajos? Nie uwierzycie, że aż TYLE! Wybitny aktor miał pecha do kobiet
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej cóki wiedzą o tym?
  3. Jackowski przewidział dzisiejszy zamach. Powiedział co będzie dalej, to mrozi krew w żyłach
  4. Z ostatniej chwili: Polak w centrum rzezi na Sri Lance. "To pierwszy taki przypadek w historii"
  5. Ile waży Magda Gessler? Ujawniamy największą tajemnicę gwiazdy
  6. TVN właśnie podał porażające oświadczenie papieża Franciszka po zamachach na Sri Lance!

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News