TVP jednak mówiła o WOŚP. Wiemy ile sekund (video)

TVP jednak mówiła o WOŚP. Wiemy ile sekund (video) Źródło: źródło: flickr.com, twitter.com/Phil_Beckensky

Wieść o tym, że w 2017 roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie będzie emitowany przez telewizję publiczną, była czymś szokującym. Władze naszego kraju wyraźnie zaznaczyły tym samym, jaki mają stosunek do działalności Jurka Owsiaka. Choć WOŚP nie emitowano w TVP, temat zbiórki pieniędzy pojawił się w wieczornych Wiadomościach.

Już od kilku dni widać wyraźnie, jaki stosunek do WOŚP ma telewizja publiczna i partia rządząca. Stacje TVP próbują przyciągnąć do siebie widzów czasie, kiedy w TVN mowa jest o 25. finale. Nie ma też żadnej mowy o akcji Jurka Owsiaka. Można powiedzieć, że TVP wręcz udaje, że nic takiego jak 25. finał się nie dzieje.

Na godzinę 20:00 w TVP zaplanowano dokument pt. Pucz. Ten dotyczy wydarzeń, które miały miejsce 16. grudnia w Sejmie. W publicznej mowa też o piknikach wojskowych, jakie mają miejsce w całym kraju - innymi słowy, mowa o wszystkim, ale nie o WOŚP.

Zaskoczeni mogli być więc ci, którzy oglądali w niedzielę Wiadomości. W serwisie informacyjnym TVP 1 wspomniano bowiem o akcji zbiórki pieniędzy w całym kraju. "Wspomniano" to dobre określenie, bo na temat WOŚP nie nakręcono nawet dwuminutowego newsa, a sama informacja pojawiła się na końcu serwisu.

 - Jeszcze jedna informacja. Trwa 25 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zebrane fundusze wspomogą zakup sprzętów do szpitalnych oddziałów ogólnopediatrycznych i geriatrycznych. Do tej pory wolontariusze zebrali ponad 22 miliony złotych - powiedział o WOŚP prowadzący Wiadomości Krzysztof Ziemiec.

Wypowiedź Ziemca na temat 25. finału trwała zaledwie... 16,5 sekundy. Dziennikarz nie zdążył nawet dobrze skończyć, bo jego słowa ucięła plansza serwisu informacyjnego "Gość Wydarzeń".

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News