Zmarł legendarny polski aktor. Grał w kultowych serialach TVP, Janosiku i Podróży za jeden uśmiech
pikio.pl
Mateusz Wysokiński - 24 Marca 2019

Zmarł legendarny polski aktor. Grał w kultowych serialach TVP, Janosiku i Podróży za jeden uśmiech

TVP straciło legendarnego artystę. Dzisiaj, tj. 24 marca odszedł jeden z aktorów, który zapisał się w historii Telewizji Publicznej. O jego śmierci poinformował teatr, w którym jeszcze do niedawna pracował.

TVP było miejscem pracy legendarnego artysty przez lata. Niestety, ale aktor, który zapisał się w historii, dzięki swoim rolom m.in. w kultowym serialu Janosik, odszedł. Artysta związany z krakowską sceną teatralną miał 95 lat.

Gwiazdor TVP odszedł. Wielka żałoba dla odtwórcy legendarnych ról

Wielkim aktorem, który odszedł dzisiejszego dnia w podeszłym wieku, jest Marian Cebulski. Mężczyzna na scenach teatralnych debiutował jeszcze przed wojną w konspiracyjnym Teatrze Podziemnym prowadzonym przez Adama Mularczyka. Tuż po wojnie znalazł zatrudnienie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, w którym występował aż do 2019 roku.

Marta Kaczyńska urażonaMarta Kaczyńska otrzymała kolejny, bolesny cios. Młoda matka nie może uwierzyćCzytaj dalej

O śmierci zasłużonego artysty poinformowało jego byłe miejsce pracy, żegnając go i dziękując za lata artystycznej pracy na scenach krakowskiego teatru.

- Ze smutkiem zawiadamiamy, że dziś, 24 marca 2019, odszedł w wieku 95 lat Marian Cebulski, wielki aktor, jeden z najwybitniejszych artystów w dziejach Teatru im. Juliusza Słowackiego. Występował na naszej scenie od roku 1947, zagrał ponad 150 ról. Żegnaj Kochany Marianie, na zawsze pozostaniesz z nami. - napisała strona internetowa teatru.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

oliwia bieniukSzokujące zdjęcia Oliwii Bieniuk zwalają z nóg! Wygląda jak PrzybylskaCzytaj dalej

Cebulski był aktywny do końca życia

Pomimo zaawansowanego wieku, artysta do końca życia pozostawał wierny swojemu zawodowi i krakowskiej scenie artystycznej. Polscy telewidzowie na pewno pamiętają jego kreacje w Janosiku, legendarnej produkcji Dom, czy wraz z Jerzym Stuhrem w "Wodzireju" i "Podróży za Jeden Uśmiech". Mężczyzna w trakcie swojej bardzo długiej kariery wcielał się w aż 150 ról.

Widzowie teatralni po raz ostatni mogli oglądać, jak mężczyzna występuje w 2017 roku. Wtedy to wcielił się w swoją ostatnią postać, o czym poinformowała strona internetowa teatru, w którym przez tyle lat występował.

- Jeszcze niedawno widzowie mogli Go podziwiać w spektaklach, w Krakowskim Salonie Poezji, a także podczas gali Międzynarodowego Dnia Teatru w 2017 roku, kiedy wzruszająco wygłosił monolog Starego Aktora z Wyzwolenia Wyspiańskiego. - napisali koledzy z pracy artysty, wspominając jego niezwykły dorobek artystyczny.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: "Cenię żonatych za dyskrecję"!
  3. PORAŻAJĄCE słowa Jackowskiego o Benedykcie XVI. Mówi o braku nadziei
  4. Czołowi aktorzy TVP mają romans?! "Jest chemia, są siebie spragnieni".
  5. 3-latka miała spełnić swoje największe marzenie. Po wyjściu z samolotu tragicznie zmarła
  6. Wnuczka Lecha Wałęsy walczy o życie. Kluczowe będą następne 24 godziny

lidlLidl oszalał na wiosnę! Spektakularne promocje przeszły najśmielsze oczekiwaniaCzytaj dalej

źródło: Telemagazyn

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News