"Jesteście wypie****ni!" Były dziennikarz TVP zdradza kulisy pracy

"Jesteście wypie****ni!" Były dziennikarz TVP zdradza kulisy pracy Źródło: Fot. TVP Sport

TVP to telewizja, która wywołuje niemałe kontrowersje. Od kiedy władzę w państwie przejęło Prawo i Sprawiedliwość, a fotel prezesa telewizji objął Jacek Kurski, stacja ta bardzo często pogardliwie nazywana jest TVPiS. Teraz na wyjawienie prawdy zdecydował się jeden z wieloletnich dziennikarzy tego medium. Jego słowa mogą zszokować.

TVP od kilku lat uważane jest za telewizję wyjątkowo stronniczą i wspierającą prawicowe środowiska. Chociaż wiele osób starało się odeprzeć takie stwierdzenia, to jak się okazuje, te wysiłki są w tej chwili niewiele warte. Piotr Owczarski, wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej, zdecydował się na wyjątkowo brutalne obnażenie tajemnic publicznej stacji.

TVP organizuje nagonki

Piotr Owczarski pracował dla Telewizji Polskiej przez przeszło 18 lat. Gdy w 2017 roku został zwolniony, postanowił nie kryć się ze swoją wiedzą i podzielić się nią z szerszym gronem. Mężczyzna udzielił obszernego wywiadu dla portalu natemat.pl, gdzie mówi wprost o bulwersujących sytuacjach mających miejsce w TVP. Okazuje się, że jedną z "normalnych" praktyk jest urządzanie nagonek. - Były takie sytuacje, że było hasło, będzie nagonka na taką i taką osobę. Wtedy się od rana wszystkich asystentów zmuszało do tego, żeby przeszukiwać archiwum. Każą wyciągać różne wypowiedzi, generalnie trzeba zebrać wszystko to, co może uderzyć w daną osobę. Z góry założona teza, że to jest nasz bohater i wszystkie pomyje, które można na niego wylać wylewamy. Cały dzień wtedy kręci się wokół tego tematu. Napieprzanie od rana do wieczora, żeby tej osobie się mocno dostało. Nie przypominam sobie żeby w innych telewizjach, w których pracowałem były takie nagonki. Wiadomo, że jeżeli temat wymaga większej analizy, to poświęca mu się więcej czasu - wyjawił dziennikarz.

Smoleńsk największą tragedią w historii Polski

Piotr Owczarski opowiedział również o "kulcie" katastrofy smoleńskiej, który w Telewizji Polskiej jest regularnie uprawiany. Jeśli ktoś próbował się wyłamać, narażał się na bardzo nieprzyjemne konsekwencje. - Kazali mi np. setki poukładać inaczej, tak żeby te wypowiedzi zabrzmiały najmocniej. Tak się często konstruuje materiały (...) Był też wydawca, który bardzo szybko wskoczył na te pozycję z funkcji asystenta, który chciał donieść na mnie do dyrektora. Przeszedł z Telewizji Republika i od samego początku bardzo negatywie wypowiadał się o opozycji. Bardzo pielęgnował wszystkie smoleńskie miesięcznice, rocznice. Nie spodobało mu się, że nie napisałem, że jest to największa w historii Polski tragedia narodowa. W moim tekście było za mało glorii i chwały. Nie był taki jak on to sobie wymyślił - szokująco wyznał dziennikarz.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Możecie wypier*alać"

Piotr Owczarski opowiedział również o tym, jak daleko idący mógł być gniew jednego z dyrektorów. Jeśli okazywało się, że konkurencja ma lepsze zdjęcia, to w trybie natychmiastowym musieli znaleźć się winni takiej sytuacji. Gdy tylko się znajdywali, pojawić musiały się oczywiście odpowiednie konsekwencje. Niżej opisana sytuacja dotyczy pasma wiadomości dotyczącego wypadku rządowej kolumny z Beatą Szydło. - W trakcie wpada dyrektor, bo nie mamy takich obrazków jak ma TVN czy Polsat, oni byli szybciej na miejscu. Zaczyna krzyczeć, że wszyscy do niczego się nie nadajemy, jesteśmy nic nie warci i możemy wypier***  z pracy. Takie hasła padły. "Ty możesz wypier****, ty już tu nie pracujesz" – powiedział do producenta krajowego! To wszystko w trakcie realizacji programu na żywo - opowiedział Owczarski. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Uczestniczka „Rolnik szuka żony” pokazała zdjęcie, które wryło widzów w ziemię. Tego nie spodziewał się nikt
  2. Aktorka M jak Miłość zdradza kulisy swojej życiowej tragedii. Dostała „prztyczka od Boga”
  3. B. Premier ponownie zaatakowany przez ex żonę. Afera z Kaczyńskim w tle
  4. Co łączy Małgorzatę Braunek i Korę? Ta informacja zmrozi wam krew w żyłach!
  5. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News