TVP uczyniło z Krzysztofa Ziemca jedną ze swych najważniejszych twarzy. Dziennikarz należał do niezbyt licznego grona pracowników stacji, którzy utrzymali swą pozycję po zmianach kierownictwa. Jak się więc okazuje, prezenter musi z tego powodu zmagać się z poważną, bolesną krytyką. 

TVP współpracuje z Krzysztofem Ziemcem od lat. Widzowie znają go jako naprawdę dobrego dziennikarza, dlatego też wielu z nich zastanawiało się, dlaczego nie zdecydował się odejść ze stacji, kiedy stery przejął w niej Jacek Kurski, a sam kanał ekspresowo zmienił profil.

TVP: Krzysztof Ziemiec ofiarą bolesnej krytyki

Ziemiec nie zamierza jednak prawdopodobnie zmieniać miejsca pracy i stara się walczyć z krytyką, która spada na niego praktycznie każdego dnia. Jako że jest on niejako twarzą Telewizji Polskiej, to automatycznie obwinia się go często o wiele wpadek pracodawcy. Szczególnie wtedy, kiedy tuż pod jego twarzą na ekranie zobaczyć można wymyślne, zdecydowanie kontrowersyjne paski w czasie serwisu informacyjnego „Wiadomości”.

Dziennikarz szczerze opowiada więc o trudnej sytuacji, w której się znalazł. Nie ukrywa także sposobu, na jaki on sam ocenia słuszność obecnych poczynań oraz kształtu TVP.

– Mówienie, że media publiczne były kiedykolwiek dziewicą, to jest mijanie się z prawdą. Nigdy nie były dziewicą. Mogłyby być tylko w mniejszym lub większym stopniu… Nie powiem czym, ugryzę się teraz w język – powiedział kilka miesięcy temu Ziemiec w czasie spotkania ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak Krzysztof Ziemiec tłumaczy swoje zawodowe decyzje?

– Jestem tylko skromnym pracownikiem Winnicy Pańskiej. A dziennikarstwo to gra zespołowa. Właściwie nie ma w tym zawodzie zupełnie niezależnych, wolnych strzelców, bo to nierealne, choćby z powodów finansowych. Każda redakcja, każdy tytuł prowadzi jakąś swoją politykę – wytłumaczył za to Krzysztof Ziemiec w wywiadzie dla „Sieci”, przeprowadzonym pod koniec zeszłego roku.

Ostatecznie, w tej samej rozmowie, dziennikarz odniósł się do spadającej na niego fali krytyki. Słowa prezentera w tym kontekście zabrzmiały naprawdę dramatycznie.

– Hejt jest jak żelazna, ciężka szyna, która brutalnie, celowo i niesprawiedliwie wgniata człowieka w ziemię. Próbuję z tym żyć, nie poddawać się. (…) Nawet gdybym się powiesił na suchej gałęzi, to i tak stwierdzą, że powinienem był to zrobić wcześniej lub że zasłużyłem i nie ma czego żałować – stwierdził wyraźnie rozżalony Ziemiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na co choruje Agnieszka Chylińska? Jej wygląd martwi fanów
  2. Modele damskich kurtek zimowych, których nienawidzą faceci! Istnieje cała lista zakazanych
  3. Justyna Żyła: Ile ma lat? Nigdy tego nie zdradziła
  4. Ta gwiazda ma OBSESJĘ na punkcie swoich brwi! Nie wolno nikomu ich dotykać
  5. Tak będzie wyglądało dziecko Meghan Markle i Harry’ego! Jest już wizualizacja twarzy

Oglądasz TVP?

Loading ... Loading ...

Polsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystać

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.