Krzysztof Ziemiec
Fot. "Wiadomości" TVP1
Wiadomości Pikio - 15 Grudnia 2018

Dramat Krzysztofa Ziemca! Wszystko przez "Wiadomości" TVP

TVP uczyniło z Krzysztofa Ziemca jedną ze swych najważniejszych twarzy. Dziennikarz należał do niezbyt licznego grona pracowników stacji, którzy utrzymali swą pozycję po zmianach kierownictwa. Jak się więc okazuje, prezenter musi z tego powodu zmagać się z poważną, bolesną krytyką. 

TVP współpracuje z Krzysztofem Ziemcem od lat. Widzowie znają go jako naprawdę dobrego dziennikarza, dlatego też wielu z nich zastanawiało się, dlaczego nie zdecydował się odejść ze stacji, kiedy stery przejął w niej Jacek Kurski, a sam kanał ekspresowo zmienił profil.

TVP: Krzysztof Ziemiec ofiarą bolesnej krytyki

Ziemiec nie zamierza jednak prawdopodobnie zmieniać miejsca pracy i stara się walczyć z krytyką, która spada na niego praktycznie każdego dnia. Jako że jest on niejako twarzą Telewizji Polskiej, to automatycznie obwinia się go często o wiele wpadek pracodawcy. Szczególnie wtedy, kiedy tuż pod jego twarzą na ekranie zobaczyć można wymyślne, zdecydowanie kontrowersyjne paski w czasie serwisu informacyjnego "Wiadomości". Dziennikarz szczerze opowiada więc o trudnej sytuacji, w której się znalazł. Nie ukrywa także sposobu, na jaki on sam ocenia słuszność obecnych poczynań oraz kształtu TVP. - Mówienie, że media publiczne były kiedykolwiek dziewicą, to jest mijanie się z prawdą. Nigdy nie były dziewicą. Mogłyby być tylko w mniejszym lub większym stopniu... Nie powiem czym, ugryzę się teraz w język - powiedział kilka miesięcy temu Ziemiec w czasie spotkania ze studentami Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak Krzysztof Ziemiec tłumaczy swoje zawodowe decyzje?

- Jestem tylko skromnym pracownikiem Winnicy Pańskiej. A dziennikarstwo to gra zespołowa. Właściwie nie ma w tym zawodzie zupełnie niezależnych, wolnych strzelców, bo to nierealne, choćby z powodów finansowych. Każda redakcja, każdy tytuł prowadzi jakąś swoją politykę - wytłumaczył za to Krzysztof Ziemiec w wywiadzie dla "Sieci", przeprowadzonym pod koniec zeszłego roku. Ostatecznie, w tej samej rozmowie, dziennikarz odniósł się do spadającej na niego fali krytyki. Słowa prezentera w tym kontekście zabrzmiały naprawdę dramatycznie. - Hejt jest jak żelazna, ciężka szyna, która brutalnie, celowo i niesprawiedliwie wgniata człowieka w ziemię. Próbuję z tym żyć, nie poddawać się. (...) Nawet gdybym się powiesił na suchej gałęzi, to i tak stwierdzą, że powinienem był to zrobić wcześniej lub że zasłużyłem i nie ma czego żałować - stwierdził wyraźnie rozżalony Ziemiec.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Na co choruje Agnieszka Chylińska? Jej wygląd martwi fanów
  2. Modele damskich kurtek zimowych, których nienawidzą faceci! Istnieje cała lista zakazanych
  3. Justyna Żyła: Ile ma lat? Nigdy tego nie zdradziła
  4. Ta gwiazda ma OBSESJĘ na punkcie swoich brwi! Nie wolno nikomu ich dotykać
  5. Tak będzie wyglądało dziecko Meghan Markle i Harry’ego! Jest już wizualizacja twarzy
ZAMIANA
DowborPolsat dał im niepowtarzalną szansę. Tylko nieliczni potrafili ją wykorzystaćCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News