TVP znalazło się właśnie w bardzo trudnym położeniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała bowiem, że to „Gazeta Wyborcza”, a nie stacja pod kierownictwem Jacka Kurskiego ma rację w głośnym medialnym sporze. Kara, którą nałożono na telewizję oraz sposób jej wykonania zdecydowanie jednak zaskakują.

TVP od długiego czasu decyduje się na pokazywanie widzom programu „W tyle wizji”. W jednym z jego odcinków, który prowadzili wspólnie Magdalena Ogórek oraz Rafał Ziemkiewicz, dziennikarze w niezwykle ostry, krytyczny sposób wypowiedzieli się na temat działań „Gazety Wyborczej”, co spotkało się z szybką odpowiedzią medium.

Batalia TVP i „Gazety Wyborczej” zakończona

Po tym, jak „GW” opublikowała rozmowę Mateusza Morawieckiego z jedną z największych niemieckich gazet, wobec jej pracowników użyto sformułowania „folksdojcze”. Szefa działu zagranicznego medium nazwano za to na wizji „wyjątkowo nikczemną kreaturą”. Kierownictwo „Gazety Wyborczej” nie zamierzało więc czekać i bardzo szybko podjęło stosowne dla siebie kroki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na celowniku PiS: Gwiazdy, które naraziły się władzy [ZDJĘCIA]

27 marca redaktor naczelny „GW” wystosował oficjalną skargę przeciw Telewizji Polskiej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej członkowie po kilku miesiącach przyznali rację gazecie, a nie stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego. Zaznaczyli, że przy podejmowaniu swej decyzji bardzo dokładnie przeanalizowali kontrowersyjną, ważną pod kątem wizerunkowym dla obu mediów sprawę.

Jak TVP zareagowało na decyzję KRRiT?

– Zarówno okoliczności związane ze wskazanymi publikacjami „GW”, jak też przywołany wyżej charakter programowy cyklu nie dawały podstaw do użycia w rozmowie niektórych sformułowań kierowanych ad personam, w tym np. określeń takich jak „nikczemna kreatura” czy „folksdojcz” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Szef KRRiT zalecił więc TVP usunięcie odcinka „W tyle wizji” z 15 lutego, co opinia publiczna i tak uznała za śmiesznie niską karę. Jacek Kurski wciąż się jednak na to nie zdecydował. Wielu widzów jest oburzonych tego typu reakcją, a sam szef Telewizji Polskiej zdaje się całkowicie nie przejmować krytyką.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Zalewska zaatakowana przez gwiazdora. „Niech się pani p***dolnie w łeb”
  2. Robert Janowski się nie patyczkował! Prezesowi TVP pójdzie w pięty, mocne!
  3. Jarosław Kaczyński odleciał na spotkaniu z wyborcami. Zdumiewająca wersja historii
  4. Co na to prezes? Najnowsza deklaracja Kaczyńskiej na pewno mu się nie spodoba

Co wolisz, TVN czy TVP?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Kiedyś wielkie gwiazdy telewizji, a dziś? [ZDJĘCIA]

Zobacz również