To jest jakaś farsa! TVP uznane winnym przez KRRiT, kara...?

To jest jakaś farsa! TVP uznane winnym przez KRRiT, kara...? Źródło: Fot. YouTube/Wirtualna Polska

TVP znalazło się właśnie w bardzo trudnym położeniu. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała bowiem, że to "Gazeta Wyborcza", a nie stacja pod kierownictwem Jacka Kurskiego ma rację w głośnym medialnym sporze. Kara, którą nałożono na telewizję oraz sposób jej wykonania zdecydowanie jednak zaskakują.

TVP od długiego czasu decyduje się na pokazywanie widzom programu "W tyle wizji". W jednym z jego odcinków, który prowadzili wspólnie Magdalena Ogórek oraz Rafał Ziemkiewicz, dziennikarze w niezwykle ostry, krytyczny sposób wypowiedzieli się na temat działań "Gazety Wyborczej", co spotkało się z szybką odpowiedzią medium.

Batalia TVP i "Gazety Wyborczej" zakończona

Po tym, jak "GW" opublikowała rozmowę Mateusza Morawieckiego z jedną z największych niemieckich gazet, wobec jej pracowników użyto sformułowania "folksdojcze". Szefa działu zagranicznego medium nazwano za to na wizji "wyjątkowo nikczemną kreaturą". Kierownictwo "Gazety Wyborczej" nie zamierzało więc czekać i bardzo szybko podjęło stosowne dla siebie kroki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 27 marca redaktor naczelny "GW" wystosował oficjalną skargę przeciw Telewizji Polskiej do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jej członkowie po kilku miesiącach przyznali rację gazecie, a nie stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego. Zaznaczyli, że przy podejmowaniu swej decyzji bardzo dokładnie przeanalizowali kontrowersyjną, ważną pod kątem wizerunkowym dla obu mediów sprawę.

Jak TVP zareagowało na decyzję KRRiT?

- Zarówno okoliczności związane ze wskazanymi publikacjami "GW", jak też przywołany wyżej charakter programowy cyklu nie dawały podstaw do użycia w rozmowie niektórych sformułowań kierowanych ad personam, w tym np. określeń takich jak "nikczemna kreatura" czy "folksdojcz" - napisano w oficjalnym oświadczeniu. Szef KRRiT zalecił więc TVP usunięcie odcinka "W tyle wizji" z 15 lutego, co opinia publiczna i tak uznała za śmiesznie niską karę. Jacek Kurski wciąż się jednak na to nie zdecydował. Wielu widzów jest oburzonych tego typu reakcją, a sam szef Telewizji Polskiej zdaje się całkowicie nie przejmować krytyką.  1. Anna Zalewska zaatakowana przez gwiazdora. „Niech się pani p***dolnie w łeb”
  2. Robert Janowski się nie patyczkował! Prezesowi TVP pójdzie w pięty, mocne!
  3. Jarosław Kaczyński odleciał na spotkaniu z wyborcami. Zdumiewająca wersja historii
  4. Co na to prezes? Najnowsza deklaracja Kaczyńskiej na pewno mu się nie spodoba
Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu