KRRiT torpeduje TVP! Ostre oświadczenie ws. hejtu na Adamowicza

KRRiT torpeduje TVP! Ostre oświadczenie ws. hejtu na Adamowicza Źródło: Fot. Wikipedia

TVP od tragicznej śmierci Pawła Adamowicza bezustannie zmagać musi się z falą krytyki oraz licznymi atakami zarówno ze strony obywateli, jak i politycznej opozycji PiS. Teraz Telewizja Polska storpedowana została przez KRRiT, a ostre oświadczenie ws. hejtu na prezydenta Gdańska potwierdza liczne zarzuty widzów. 

TVP w ostatnim czasie musi ciągle odpierać ataki zarówno ze strony bezlitosnych widzów, jak i ekspertów oraz politycznej opozycji partii PiS. Wszystko zaczęło się od wstrząsającej śmierci Pawła Adamowicza, który zaatakowany został na scenie podczas finału WOŚP. Kontrowersyjne wydanie "Wiadomości" tuż po ukazaniu się informacji o zgonie mężczyzny wywołało ogromny szok u widzów, na tym się jednak nie skończyło. Dostrzeżono również, że TVP manipulowało obrazem podczas relacji z pogrzebu polityka i od tamtego czasu raz po raz pod siedzibami Telewizji Polskiej dochodziło do licznych protestów. Teraz okazuje się, że stacja storpedowana została również przez KRRiT. Oświadczenie, które zostało wydane ws. hejtu telewizji na gdańskiego prezydenta potwierdza to, o czym przekonanych było tysiące Polaków.

KRRiT wzięło pod lupę Telewizje Polską

Sprawa wstrząsającej śmierci Pawła Adamowicza wywołała wiele wątpliwości, które dokładnie wyjaśnić chce Związek Miast Polskich. W trakcie prowadzenia odpowiednich działań liczne instytucje otrzymywały pisma z prośbami o przyjrzenie się pewnym sprawom i zjawiskom, a jeden z listów trafił także do biura Rady Etyki Mediów. Tekst dotyczył TVP i tego, czy materiały ukazujące się na antenie przez wiele lat, zgodne były z obowiązującymi zasadami rzetelności i uczciwości dziennikarskiej zapisanej w zasadach etyki zawodowej dziennikarza. Odpowiedź jest zadziwiająca i potwierdza głosy, które od dawna padają ze strony krytyków Telewizji Polskiej. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

TVP otrzymało druzgocące oświadczenie

Rada Etyki Mediów uważnie przeanalizowała kilkanaście materiałów TVP, które stworzone zostały w 2018 roku i dotyczyły Pawła Adamowicza. Jak się okazało, naruszają one aż pięć z siedmiu zasad zawartych w Karcie Etyki Mediów. To ostre oświadczenie jest gigantycznym sukcesem krytyków Telewizji Polskiej. - Rada Etyki Mediów stwierdza więc, że w publikacjach TVP na temat Pawła Adamowicza ich autorzy złamali pięć z siedmiu zasad zapisanych w Karcie Etycznej Mediów: zasadę prawdy [...], zasadę obiektywizmu [...], zasadę oddzielania informacji od komentarza [...], zasadę szacunku i tolerancji [...], a także zasadę pierwszeństwa dobra odbiorcy [...] - możemy przeczytać w piśmie. Jak podaje REM, Paweł Adamowicz "był obiektem oszczerstw, ale nie miał prawa do obrony".
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Gdzie mieszka Grażyna Torbicka? Gwiazda uciekła z Warszawy, by zamieszkać w takim miejscu?!
  2. Barbara Kurdej-Szatan na randce z tajemniczym mężczyzną. Zapłacił jej za spotkanie 42 tysiące!
  3. Ogromna burza na Wyspach! Książę William REZYGNUJE z tronu
  4. TVP nagle WYRZUCA uwielbianego prowadzącego. Co się dzieje?!
  5. Zenek Martyniuk wyda 40 000 dolarów by ratować syna! 
Źródło: Interia Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu