Dziś, 7 maja będzie miał miejsce marsz opozycji. Komitet Obony Demokracji oraz zwolennicy m. in. Nowoczesnej oraz PO zbiorą się w Warszawie, by pokazać niezadowolenie ze sposobu, w jaki PiS sprawuje władzę. 

Opozycja zachęca do udziału wszelkimi możliwymi środkami, wtórują jej zresztą nieprzychylne PiS media. Analogiczne działania mają miejsce po drugiej stronie barykady.

Na antenie TokFM, Jacek Żakowski użył następującego porównania:

Użyję takiej analogii, może ryzykownej ale efektywnej.. Wyobrażałem sobie, że Komitet Obrony Demokracji będzie czymś w rodzaju… polskiego Hamasu – ruchem społecznym, który buduje przedszkola, szpitale i uzyskał tożsamość polityczną dopiero mając społecznie masowy charakter. Dziś problemem KOD jest to, że to elitarna grupa – stwierdził.

Cytat podchwycili pracownicy TVP, jednak nie obyło się bez manipulacji. W materiale usunięto fragment o budowaniu przedszkoli i szpitali, ucinając wypowiedź w odpowiednim miejscu.

Zamiast tego, widzom pokazano filmy przedstawiające bombardowania, okraszone komentarzem, że Hamas jest organizacją terrorystyczną. W oczywisty sposób zasugerowano, że Jacek Żakowski zachęca członków KODu do zamachów terrorystycznych.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


źródło: tvp

Zobacz również