Owsiak zmieszał z błotem TVP. Setki tysięcy Polaków usłyszały prawdę

Owsiak zmieszał z błotem TVP. Setki tysięcy Polaków usłyszały prawdę Źródło: screen youtube.com/Onet News

TVP przez wiele lat wspierało WOŚP jednak po przejęciu władzy przez PiS, stacja zrezygnowała ze wspólnego grania z orkiestrą. Teraz Owsiak przedstawił, jak to wyglądało naprawdę.

TVP od momentu przejęcia władzy przez PiS musi się borykać z wieloma problemami, które z biegiem czasu tylko się nasilają. Co więcej, w tym roku byliśmy już świadkami niejednego protestu pod siedzibami stacji. Niechęć społeczeństwa wobec telewizji publicznej nasiliła się znacząco po tragedii w Gdańsku, kiedy zmarł prezydent Paweł Adamowicz. Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Europejskim Centrum Solidarności głos zabrał Jerzy Owsiak. Twórca WOŚP opowiedział, jak wyglądał koniec jego współpracy z Telewizją Polską.

TVP odwróciło się od WOŚP

Telewizja Polska przez wiele lat wspierała fundację Jurka Owsiaka, a na jej antenie widzowie mogli obserwować przebieg kolejnych finałów WOŚP. Jednak w momencie objęcia fotela prezesa przez Jacka Kurskiego, podejście stacji do orkiestry znacząco się zmieniło. 

Podejście Jarosława Kaczyńskiego oraz innych członków PiS do działalności Jurka Owsiaka. Z tego też względu nie dziwi zbytnio fakt, że gdy partia doszła do władzy i przejęła TVP, to zrezygnowano ze wspierania WOŚP. Jednak na tym się nie zakończyło, co doskonale było widać podczas tegorocznych wydarzeń.

W licznych materiałach przestawiających tragiczną śmierć byłego prezydenta Gdańska, cała wina w materiałach dziennikarzy telewizji publicznej została zrzucona na błędy w organizacji całej imprezy.

Jednak dzisiaj w ECS odbyła się konferencja, na której Owsiak przedstawił kwotę, która wpłynęła na konto fundacji. Ponownie udało się pobić wcześniej ustanowiony rekord, a założyciel fundacji według wielu osób zmieszał stację TVP z błotem, wytykając jej, że WOŚP podczas ostatnich finałów w ogóle nie mogło liczyć na wsparcie państwowej telewizji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ i FILMEM

 

Na szczęście Owsiak mógł liczyć na Polsat oraz TVN, które zajęły się transmisją finałów oraz wsparciem dla fundacji. Oczywiście nie są to jedyne spółki, które wspierają Owsiaka i jego działalność.

Jednocześnie założyciel WOŚP zaznaczył, że ma nadzieję, że w przyszłości TVP jeszcze będzie grało razem z orkiestrą, co jak najbardziej może się jeszcze wydarzyć, ale raczej w momencie, kiedy podział władzy w naszym kraju się znacząco zmieni. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ile zarabia Krystyna Pawłowicz? Ta wiadomość zelektryzuje pół Polski!
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Kuba nie żyje. Miał przed sobą całe życie, szybko znaleźli ciało
  4. Stan Gienka Loski pogarsza się, fani drżą. Trwa walka o życie
  5. Gwiazda TVP zrobiła sobie tatuaż na piersi. "Obrzydliwe, wiocha"

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News