RPO interweniuje na policji. Wszystko przez protesty pod TVP

RPO interweniuje na policji. Wszystko przez protesty pod TVP Źródło: screen/youtube/Onet News

TVP w ostatnim czasie bezustannie zmagać się musi z bardzo poważnymi problemami i oskarżeniami padającymi ze strony obywateli. Głośno było o proteście Polaków pod siedzibą stacji, gdy zablokowano samochód Magdaleny Ogórek, a teraz w tej sprawie RPO interweniuje na policji. 

TVP mierzy się z bardzo poważnymi problemami wizerunkowymi, które rozpoczęły się od kontrowersyjnych materiałów wyemitowanych przez stację zaraz po śmierci Pawła Adamowicza. Szokujące wydanie "Wiadomości" oraz późniejsze manipulowanie obrazem podczas transmisji z pogrzebu gdańskiego polityka sprawiły, że Polacy w wielu miastach rozpoczęli protesty pod lokalnymi siedzibami Telewizji Polskiej. Teraz media, eksperci oraz politycy nie przestają komentować sprawy protestów przed TVP Info, podczas których grupa osób zablokowała samochód Magdaleny Ogórek. Ujawnienie wizerunku protestujących oraz zachowanie obecnych na miejscu funkcjonariuszy sprawiło, że sprawa stała się bardzo poważna. Teraz Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar podjął decyzję o interwencji na policji.

Rzecznik Praw Obywatelskich zdecydował się na interwencję na policji

Sprawa protestów pod gmachem TVP Info odbiła się szerokim echem we wszystkich polskich mediach. Zachowanie zgromadzonych tam osób doprowadziło do dyskusji, w których trakcie padło wiele ostrych słów, jednak nie mniejsze oburzenie wywołała także interwencja policji oraz udostępnienie wizerunków protestujących. Teraz w sprawie głos zabrać postanowił RPO, który zainterweniował na policji. Do komendanta stołecznego policji, nadinsp. Pawła Dobrodzieja wystosowane zostało pismo, w którym Rzecznik Praw Obywatelskich informował o podjęciu z urzędu sprawy incydentu, który miał miejsce 2 lutego 2019 roku. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM

Wstrząsające protesty przed siedzibą TVP Info

Chodzi oczywiście o protest na pl. Powstańców Warszawy, pod siedzibą TVP Info. Wychodząca z gmachu Magdalena Ogórek została "zaatakowana" przez tłum protestujących, którzy głośno nazywali ją "kłamczuchą" oraz krzyczeli: "wstyd i hańba" czy skierowane do TVP "zatrudnijcie dziennikarzy". Samochód byłej polityk oklejony został także dziesiątkami kartek z podobnymi hasłami, zadrapany, a protestujący uniemożliwiali jej wyjazd. Ostatecznie Ogórek udało się wyjechać dzięki eskorcie policji. RPO w swoim piśmie poprosił również policję o dokładne opisanie całego zdarzenia oraz udzielenie szczegółowych informacji o tym, jak ono przebiegało, zgodnie z ustaleniami służb. Pojawiła się również prośba o informacje na temat interwencji funkcjonariuszy na miejscu z uwzględnieniem szczegółów - czynności, jakim poddano osoby blokujące samochód Ogórek oraz liczbę tych protestujących.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL: 
  1. Reporter TVP w ogniu krytyki. „Nowe oblicze rozrywki w propagandówce”
  2. Jutro wielka akcja „oblężenie Warszawy”. Struktury nowego Leppera rosną na naszych oczach
  3. Andrzej Duda publicznie o Jarosławie Kaczyńskim. Burza w mediach
  4. Okrzyknięto ją „nową Korą”. Kim jest Karolina Gibik?
  5. Zarobki Poli Raksy to wielka tajemnica. Jaką emeryturę dostaje?
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
  Źródło: Wirtualna Polska
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News