TVP przekazało przykre informacje. Smutna śmierć

TVP przekazało przykre informacje. Smutna śmierć

TVP przekazała informacje na temat kolejnej smutnej śmierci wielkiej postaci. Nie żyje wybitna postać, o której odejściu nie usłyszała cała Polska w związku z wielką żałobą po zabójstwie prezydenta Gdańska, na której skupiły się media. Zmarł prawdziwy wirtuoz sztuki filmowej. 

TVP poinformowało o śmierci człowieka, który odcisnął swoje piętno na polskiej kinematografii. Wszyscy podkreślali, że był człowiekiem nie tylko o wielkim talencie, ale także genialnym charakterze. Dobry przyjaciel Kazimierza Kutza, Andrzeja Wajdy i Stanisława Barei za trzy miesiące obchodziłby swoje 88 urodziny.

TVP przekazało smutne informacje o śmierci

Wiesław Zdort jest uznawany za jednego z największych polskich operatorów filmowych. Współpracował z wielkimi mistrzami kina, którzy nawet podczas ceremonii pogrzebowych podkreślali jego wielki wkład w sztukę filmową. - Żegnaj przyjacielu. Przyjacielem byłeś przez całe nasze życie. I wtedy, kiedy mieszkaliśmy razem w akademiku, w jednym pokoju. I wtedy, kiedy byłeś na planie moich filmów, dzięki tobie one stały się lepsze - powiedział podczas ceremonii pogrzebowej reżyser Stanisław Jędryka. Pomimo choroby, z którą walczył, operator cały czas był pełen chęci do życia. Ani przez chwilę nie przyszło mu do głowy, żeby się poddać. - Ostatnio dużo mówiliśmy o tym, co nas czeka, ale przyszły te choroby, a ty mówiłeś, że pragniesz jeszcze żyć, pragniesz tego dla wnucząt, które masz wspaniałe, i to jest cała twoja siła. W trudnych chwilach mojego życia zawsze byłeś blisko. (...) Dzięki za wszystko przyjacielu - dodał Jędryka. Z kolei dziekan Wydziału Operatorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi podkreślał jego zasługi w kształtowaniu kolejnych pokoleń mających wziąć na swoje barki odpowiedzialność za polską sztukę filmową. - On poświęcał się studentom w taki sposób, że każdy ich projekt filmowy traktował jak własny film, w związku z tym nie spieszyło mu się, żeby to szybko zaliczyć i koniec. On rzeczywiście przeżywał te konsultacje i bardzo dużo pomógł studentom. Pokazywał im różne manowce w tym zawodzie, słabe punkty scenariuszy - powiedział Zbigniew Wichłacz podczas uroczystości na Powązkach.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Wiesław Zdort miał na swoim koncie współpracę z czołówką polskich reżyserów. Jego zdjęcia można było obserwować w filmach Krzysztofa Kieślowskiego ("Dekalog I"), Stanisława Barei ("Brunet wieczorową porą") czy też Andrzeja Wajdy ("Przekładaniec", "Popiół i diament"). Najbardziej znany był jednak poprzez swoją pracę na planach filmów reżyserowanych przez Kazimierza Kutza ("Milczenie", "Sól ziemi czarnej", "Wkrótce nadejdą bracia"). Operator został pochowany na warszawskich Powązkach obok swojej żony Barbary Sass-Zdort, która zmarła przed czterema laty. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Zarobki dziennikarki przyprawią was o ZAWRÓT GŁOWY!
  2. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem 
  3. Księżna Kate przeżywa dramat. Obdarli ją z tajemnic, ujawnili WSZYSTKO 
  4. Nawet na pogrzebie prezydenta Gdańska niesiona jest pomoc. Wzruszający gest 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News