Absolutnie przerażające. TVP podała jak umierało 41 osób w katastrofie lotniczej

Absolutnie przerażające. TVP podała jak umierało 41 osób w katastrofie lotniczej Źródło: pixabay/skeeze

TVP przekazało informacje o tym co się działo w rosyjskim samolocie chwilę przed katastrofą lotniczą w której zginęło 41-osób. Relacje przedstawiona przez telewizję publiczną mrozi krew w żyłach.

TVP podało informacje o tym, jak dokładnie wyglądała katastrofa samolotu SSJ-100. Wyciekły nagrania rozmów pilotów i kontrolera lotów. W niedzielę o godzinie 18 czasu Moskiewskiego samolot relacji Moskwa - Murmańsk był zmuszony do awaryjnego lądowania, podczas którego niestety zapaliły się silniki. Zginęło 41-osób w tym członkowie załogi. Dopiero teraz dowiedzieliśmy się o szczegółach katastrofy.

TVP publikuje wstrząsające informacje o tragicznym locie

Denis Jewdokimow, pilot samolotu linii lotniczy Aerofłot, chwilę po starcie musiał ponownie nawiązać łączność z wieżą kontroli lotów. Celem kontaktu był uzyskanie pozwolenia na wylądowanie na płycie lotniska. Pilot użył sygnału „panne” co oznacza w żargonie lotniczym awarię, która nie zagraża bezpieczeństwu pasażerów. Zgłoszono utratę łączności i zapalenie się samolotu od pioruna. Samolot uzyskał zgodę na lądowanie.

Kontroler zapytał, czy piloci nie potrzebują pomocy - ci stwierdzili, że na razie wszystko jest zgodnie z procedurami i jej nie potrzebują. Pilot powiedział, że oprócz utraty łączności, stracili także system automatycznego lądowania samolotem.

Pilot potwierdził gotowość do lądowania i zatoczył koło nad lotniskiem. W trakcie krążenia czekał na koordynaty od wieży do bezpiecznego lądowania. Gdy je otrzymał, przystąpił do próby posadzenia samolotu na płycie lotniska. Ostatni komunikat wydany przez wieżę informował służby ratownicze o potrzebie pojawienia się na pasie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pilot Airbusa 320, Andriej Litwinow powiedział, że nie można rozumieć dosłownie rozmów pilotów i wieży kontrolnej. Sam powiedział, że piorun mógł uderzyć w samolot, ale ten nie mógł się zapalić. Ekspert zauważył również, że utrata łączności i automatycznego sterowania jest poważną awarią, a piloci zgłosili ją jako niestanowiącą zagrożenia dla bezpieczeństwa. 

Odmienne zdanie na ten temat ma rosyjski dziennik Kommiersant, który twierdzi, że piloci poinformowali wieżę o wykonywaniu lądowania przy pomocy systemu ILS. System ten jest jednym z najnowocześniejszych systemów podejścia do lądowania. Za tragiczne skutki awarii, dziennik obarcza niskie kwalifikacje lotników. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co za WSTYD! Pogrzeb Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej miał być pełen gwiazd! Aż płakać się chce, że przyszła tylko garstka znanych osób. Nie uwierzycie kto się pojawił
  2. Agnieszka Fitkau-Perepeczko z partnerem. Jest od niej o 41 lat młodszy! Nie uwierzycie kim jest!
  3. Ikona światowego kina zmarła przez laty. Gdyby żyła, obchodziłaby swoje 90. urodziny
  4. Zabójca Pawła Adamowicza wciąż nie usłyszał wyroku! Zostanie poddany kolejnej obserwacji psychiatrycznej
  5. Konkubent matki brutalnie skatował Szymona. TVP informuje o tragedii 2-letniego dziecka
  6. Rodzina Joanny Kulig żarliwie się modli. Zostało im już tylko to

Źródło: tvp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News