Wstrząsajace informacje TVP. Strzelanina na jednym z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie, są martwi

Wstrząsajace informacje TVP. Strzelanina na jednym z najsłynniejszych uniwersytetów na świecie, są martwi Źródło: Pikio.pl

TVP podało do informacji publicznej wstrząsającą wiadomość. W USA miała miejsce strzelanina. Niestety są osoby ranne i martwe. Napastnik został szybko schwytany. Co dokładnie zaszło i jakie motywy kierowały bezlitosnym człowiekiem?

TVP w środę nad ranem poinformowała o tragicznej w skutkach strzelaninie na Uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Do zdarzenia doszło we wtorek o 17:45 lokalnego czasu w budynku Kennedy Hall na kampusie Uniwersytetu Karoliny Północnej w Charlotte. To właśnie w tym budynku było najwięcej studentów i potencjalnych ofiar, mieściły się tu bowiem sale wykładowe i rektorat. 

TVP przekazała tragiczne wieści

Policja została błyskawicznie poinformowana i już po chwili pierwsze jednostki zjawiły się na kampusie. Dzięki temu można było szybko zapobiec dalszemu rozlewowi krwi. Służby bardzo szybko i sprawnie złapały napastnika, który w chwili zatrzymania nie stawiał oporu. Wskutek działania sprawcy śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, a cztery zostały ranne.

- Stan trzech rannych osób jest krytyczny. Przebywają one na oddziale intensywnej terapii - powiedział rzecznik służby medycznej Mecklenburg Emergency Management Services, Lester Oliva.

Trzeba było ewakuować niezliczoną ilość osób. Na Uniwersytecie uczy się 26,5 tysiąca studentów, a obowiązki zawodowe pełni kolejne 3 tysiące.

Służby zajmujące się sprawą kazały czekać na dalsze ustalenia i oficjalne oświadczenie skierowane do mediów.

Szaleniec z brodnią był studentem

Osobą, która pozbawiła życia znajomych z uniwersyteckiego korytarza był 22-letni student tej renomowanej uczelni - Trystan Andrew z USA. Działał sam i posługiwał się pistoletem wojskowym. Na tę chwilę nie wiadomo jakie były jego motywy. Od razu po obezwładnieniu został przewieziony do aresztu. Sieć obiegło zdjęcie, gdzie napastnik szeroko uśmiecha się na widok kamer idąc w stronę więzienia, padły więc już sugestie, że nie wyraża skruchy. 

Politycy z całego świata łączą się w bólu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Serce pęka na myśl o dwóch ofiarach śmiertelnych na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Charlotte. Szczegóły wciąż nie są znane, ale nasze modlitwy otaczają tych, którzy właśnie otrzymują pomoc medyczną w szpitalu - na Twitterze napisał deputowany do Izby Reprezentantów republikanin Mark Walker.

Agencja Reutera przypomina jednocześnie, że najtragiczniejszą w skutkach strzelaniną na uniwersytecie była ta z 16 kwietnia 2007 roku. Wtedy to student pochodzący z Korei Południowej na politechnice stanowej Wirginii w Blacksburg postrzelił ze skutkiem śmiertelnym 32 osoby, finalnie popełniając samobójstwo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies udawał martwego, żeby dłużej zostać na spacerze. To jest lepsze niż wszystkie polskie komedie ostatnich lat! Pospadacie z krzeseł ze śmiechu!
  2. Kiedyś była królową TVP. Mężczyźni śnili o niej po nocach, a kobiety marzyły, by być na jej miejscu. To, jak dziś wygląda, zwali was z nóg! 
  3. To miał być największy moment w karierze Roksany Węgiel. Kuriozalna decyzja pozbawiła ją marzeń
  4. Magda Gessler zamieściła rozpalające zmysły zdjęcie córki w samej bieliźnie. "Jestem dumna"
  5. To już oficjalne! Rodzice dostaną nie tylko 500 plus. Dodatkowe kilkaset złotych na bardzo prostych warunkach
  6. Gwiazda TVN-u kupiła willę za 3,5 miliona złotych. Teraz oszczędza na wszystkim

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News