Prawica wściekła na TVP Info! Odlecieli w kosmos, inna galaktyka mentalna

Prawica wściekła na TVP Info! Odlecieli w kosmos, inna galaktyka mentalna

TVP Info ostatnio nie ma za dużo szczęścia. Raz po raz w mediach pojawiają się informacje o nowych wpadkach kanału informacyjnego. Głośno jest też o słynnych paskach, z których śmieje się cały internet. Do kolejnej wpadki doszło dziś podczas relacji z okazji Święta Wojska Polskiego. 

Kanał informacyjny Telewizji Polskiej nie ma ostatnio szczęścia - w mediach co chwilę pojawiają się nowe przykłady niekompetencji pracowników, cały Internet śmieje się również z ich pasków informacyjnych, które nie zawsze spełniają swoją rolę tak jak powinny. To, co TVP Info zrobiło podczas relacji z okazji Święta Wojska Polskiego, było jednak na tyle poważne, że zareagowali nie tylko widzowie i internauci, ale nawet polska prawica.

Wpadka TVP Info

Podczas składania przez premiera Mateusza Morawieckiego wieńca przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, kanał informacyjny nie popisał się w tworzeniu paska informacyjnego. - Premier składa kwiaty przed grobem marszałka Józefa Piłsudskiego - napisali "paskowi" specjaliści TVP Info. Jak się można było spodziewać, kolosalny błąd nie mógł zostać przeoczony zarówno przez internautów, widzów, jak i osoby znane. - Jacku Kurski ogarnij tych matołów od pasków w TVP Info, którzy pomnik Piłsudskiego grobem nazywają! Powiedz im że Marszałek na Wawelu leży od 1935 r. - skomentował na Twitterze historyk, Sławomir Cenckiewicz. Jarsław Olechowski, będący szefem "Wiadomości" zapewnił już, że osoba odpowiedzialna za "zredagowanie błędnej informacji" poniesie "surowe konsekwencje". Warto także dodać, że TVP Info zaledwie kilka dni temu publikowało materiał dotyczący powrotu sarkofagu Piłsudskiego na Wawel, gdyż przez kilka miesięcy przechodził renowację. Przez te wszystkie wpadki polska prawica jest wściekła na kanał informacyjny, nic więc dziwnego, że decyzja o wyciągnięciu konsekwencji wobec winnego uchybienia zapadła tak szybko.

Reakcja internautów

Jak można się było domyślić, tak ogromna wpadka nie uszła uwadze internautów na których reakcję nie trzeba było długo czekać. Pod tweetem Cenkiewicza zawierającym screen z programu można było przeczytać dziesiątki prześmiewczych komentarzy, m.in.: "Aż się boję co napiszą na pasku kiedy pojadą na Wawel", "Czekam aż ktoś pomyli Wawer i Wawel" czy "Paski są robione przez matołów dla matołów. Łatwiej im trafić do odbiorcy...." TVP INFO Fot. Twitter/Sławomir Cenckiewicz
ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Dantejskie sceny w Warszawie! Policja pacyfikuje protest opozycji
  2. Andrzej Duda może już pakować walizki. Tak źle jeszcze nie było
  3. Wyciągają brudy z przeszłości siostry Wassermann. Burza wokół rodziny posłanki PiS
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu