Woronicza 17 posłowie wychodzą
fot. youtube.com
Jan Odyniec - 22 Maja 2018

Co dalej z TVP Info? Największe programy mogą zostać bez gości

Główny kanał informacyjny Telewizji Polskiej straci gości? Wiele na to wskazuje, bowiem politycy partii opozycyjnych dyskutują nad szerokim bojkotem TVP Info. Wszystko swój początek wzięło tydzień temu, kiedy politycy PO, Nowoczesnej i PSL wyszli ze studia w trakcie programu na żywo.

Cały problem zaczął się podczas ubiegłotygodniowego programu "Woronicza 17" prowadzonego przez Michała Rachonia. Politycy partii opozycyjnych mieli dosyć przedłużającej się rozmowy o rzekomej agencji towarzyskiej w mieszkaniu należącym do posła PO Stanisława Gawłowskiego. Ponieważ prowadzący nie chciał zakończyć tematu i przejść do kolejnego - Marszu Wolności organizowanego przez PO, posłowie opozycji opuścili studio. Dziennikarzowi zarzucono bycie "rzecznikiem PiS" i nierzetelność. Politycy zaapelowali do władz TVP o odsunięcie Rachonia od programu.

Bojkot TVP Info? To możliwe

W ostatnią niedzielę w programie "Woronicza 17" nie pojawił się żaden z polityków trzech partii opozycyjnych - PO, Nowoczesnej i PSL. Przez pewien czas jedynym politykiem niezwiązanym z obozem rządzącym był przedstawiciel Kukiz'15. W pewnym momencie dołączył jeszcze Jerzy Wenderlich z SLD, które nie ma obecnie przedstawicieli w Sejmie. Politycy trzech partii opozycyjnych najczęściej występujących wspólnie przeciwko PiS rozmawiać mieli w poniedziałek nad kontynuacją, a nawet poszerzeniem bojkotu stacji. Początkowo mówiło się o bojkocie programu "Woronicza 17" lub wszystkich prowadzonych przez Michała Rachonia. Obecnie mówi się nawet o zbojkotowaniu całej TVP Info. - Bardzo dziwię się politykom SLD, że pozwalają traktować siebie jako „zapchajdziury” w sytuacji, kiedy zostały sformułowane przez partie opozycyjne poważne zarzuty pod adresem TVP Info - skomentował przyjście do programu "Woronicza 17" Jerzego Wenderlicha rzecznik PO Jan Grabiec.

Michał Rachoń rzecznikiem PiS?

Jan Grabiec uważa, że dotychczasowe zachowanie Michała Rachonia jest nie do przyjęcia. Jak stwierdził formuła programu "Woronicza 17" bardziej przypomina "działania sztabu wyborczego PiS, a nie rzetelne dziennikarstwo". Nie wiadomo na razie, jaka będzie decyzja partii opozycyjnych. Nie wiadomo także, czy w ogóle zapadnie jakaś wspólna decyzja. Wielokrotnie już zdarzało się, że PSL, chociaż postulował podobne sprawy, co PO i Nowoczesna, ostatecznie wyłamywało się z sojuszów. Jeśli kluby opozycyjne się dogadają, może dojść do tego, że wiele programów TVP Info zostanie w ogóle bez gości, albo będą niezwykle ubogie, przychodzić do nich będą bowiem jedynie przedstawiciele partii rządzącej i często zgadzającego się z nią ugrupowania Kukiz'15.Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.WARTO PRZECZYTAĆ:
  1. Awantura w TVP na żywo. Szejnfeld uderzył w Rachonia i wyszedł ze studia
  2. Widzom odebrało mowę. Do "Woronicza 17" wpadł niespodziewany gość
  3. Burda w programie TVP na żywo! Dziennikarza wryło, nie wytrzymał
ZAMIANA
collage-2017-10-04Synowie znanych polityków, którzy poszli w ślady ojców [ZOBACZ!]Czytaj dalej
11 pięknych kobiet, które związały się z miliarderami11 pięknych kobiet, które związały się z miliarderamiCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News