Polityk skrajnie wyprowadzony z równowagi w TVP Info! Nie zapomną mu tego

Polityk skrajnie wyprowadzony z równowagi w TVP Info! Nie zapomną mu tego Źródło:

TVP Info zaprosiło do jednego ze swych programów Piotra Glińskiego. Polityk, który pełni obecnie funkcje wiceprezesa Rady Ministrów oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego, zdecydował się na wizji ostro odpowiedzieć na oskarżenia europejskich mediów. Wielu dziennikarzy z krajów członkowskich UE stanowczo krytykuje bowiem Biało-Czerwony Marsz, zorganizowany przez władze państwowe 11 listopada 2018 roku.

TVP Info często gości w swych programach polityków Zjednoczonej Prawicy, należących do rządzącego obecnie obozu. Tym razem na antenie stacji wystąpił minister Piotr Gliński, który został wyraźnie wyprowadzony z równowagi czynionymi przez zachodnioeuropejskie media uwagami. Polityk nie pozostał wobec nich obojętny, odpowiadając na naprawdę poważne zarzuty.

Piotr Gliński nie wytrzymał! W TVP Info mocno odpowiedział krytykom

Dziennikarze hiszpańskiego "El Pais" zdecydowali się bowiem w jednym z najnowszych tekstów nazwać polską Radę Ministrów "ultranacjonalistyczną" oraz stanowczo skrytykować Biało-Czerwony Marsz Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego. Redaktorzy zaznaczyli między innymi, że "do rządowego marszu dołączyło kilka europejskich skrajnie prawicowych grup", w tym przedstawiciele skrajnej prawicy ze Słowacji. Głośnemu na cały Stary Kontynent artykułowi nadano tytuł: "Najbardziej ekstremalna i nacjonalistyczna Europa pokazuje swoją siłę w Polsce". Nie brakowało w nim oczywiście większej ilości krytycznych zdań względem rządu z ramienia Zjednoczonej Prawicy oraz samego marszu, kojarzonego przede wszystkim z postacią prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak Piotr Gliński zareagował na gorzkie słowa płynące z Zachodniej Europy? Polityk nie zamierzał milczeć

Negatywne opinie zagranicznych mediów niezwykle zdenerwowały wicepremiera Piotra Glińskiego. Zapewniał on więc otwarcie, że Polska jest krajem wolności, braku uprzedzeń, pluralizmu. Jak twierdzą widzowie, na długo zapamietają jeszcze stanowcze wystąpienie wicepremiera. - To rodzaj obłędu, który jest wykorzystywany w politycznej walce. (...) To jest kontynuacja tego kłamstwa obłędnego, haniebnego dla ludzi, którzy to robią, bo ono nie ma nic wspólnego z rzeczywistością - powiedział na antenie TVP Info minister o artykułach dotyczących Biało-Czerwonego Marszu, ukazujących się w zachodnioeuropejskiej prasie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Jako wicepremier polskiego rządu apeluję do rządów krajów, w których to się dzieje, bo to wygląda na jakąś kampanię, zmasowany obłęd. Ludzie, zastanówcie się, nie można kłamać do tego stopnia, do którego wy próbujecie w zakłamany sposób przedstawiać rzeczywistość polskiej demokracji - dodał także stanowczo polityk, jednoznacznie stając w obronie swoich politycznych współpracowników oraz ich działań.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Skandal na pokładzie polskiego samolotu! Pasażerowie nie mogą uwierzyć, to się naprawdę wydarzyło
  2. Znaki zodiaku i ich zwierzęta. Jaki pupil pasuje do ciebie?
  3. Polskie służby biją na alarm! Zamknijcie się w domach, sytuacja jest dramatyczna
  4. Znaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
  5. Polityk PiS właśnie ujawnił największy sekret ojca Rydzyka! Kaczyński dostanie ataku serca
Następny artykuł